Niemiecki komentator oszalał po golu Lewandowskiego. "Le-wan-do-wskiiiii!!!"

To był wyśmienity mecz Roberta Lewandowskiego. W finale Pucharu Niemiec w 2019 roku Polak popisał się dubletem w starciu z RB Lipsk, a Bayern Monachium wygrał 3:0. W sobotę o godz. 18:30 obie drużyny zmierzą się ze sobą w Bundeslidze.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski w meczu z RB Lipsk Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w meczu z RB Lipsk

To był kolejny magiczny wieczór dla Roberta Lewandowskiego. RB Lipsk nie było na straconej pozycji, ale nie miało w swoim składzie takiego snajpera jak kapitan reprezentacji Polski.

W 29. minucie "Lewy" popisał się świetnym, mierzonym uderzeniem głową. Bramkarz mimo rozpaczliwej interwencji nie był w stanie sięgnąć piłki. To był gol na 1:0. RB Lipsk długo utrzymywało się w grze, starało się doprowadzić do remisu, jednak poległo w końcówce meczu.

Najpierw w 78. minucie Kingsley Coman zdobył bramkę na 2:0, a kropkę nad "i" postawił Lewandowski. Nie dał się przepchać Dayotow Upamecano (dzisiaj piłkarz Bayernu) i piękną podcinką pokonał bramkarza.

Bayern wygrał 3:0, a bohaterem został Lewandowski. Polak w tamtej edycji Pucharu Niemiec strzelił aż sześć goli i został królem strzelców.

Zobacz dublet Lewandowskiego z komentarzem niemieckiego komentatora:

W sobotę Bayern zagra na wyjeździe z RB Lipsk w czwartej kolejce Bundesligi. Początek meczu o godz. 18:30. Transmisja w Viaplay.