El. MŚ 2022. Niemcy rozbili lidera. Mistrzowie Europy mogą mieć problemy

Lider grupy J Armenia nie miał szans w Stuttgarcie w meczu z Niemcami. Gospodarze wygrali 6:0. Tylko punkt w wyjazdowej potyczce ze Szwajcarią wywalczyli mistrzowie Europy Włosi. Pewnie do Kataru zmierzają Belgowie.

Michał Piegza
piłkarze reprezentacji Niemiec PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Niemiec
W grupie B problemów z efektownym zwycięstwem nie mieli Hiszpanie. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego pokonał Gruzję 4:0 i objął prowadzenie w grupie. Jednak Hiszpanie mają dwa mecze rozegrane więcej od Szwedów.

Trzeci remis w trzecim meczu zanotowali Grecy, którzy w wyjazdowej potyczce z Kosowem prowadzili do 92. minuty. Strata gola w doliczonym czasie sprawia, że mistrzowie Europy z 2004 roku o mistrzostwach świata mogą już zapomnieć.

Grupa B:

Kosowo - Grecja 1:1 (0:1)
0:1 - Douvikas 45+2'
1:1 - Muriqi 90+2'

Hiszpania - Gruzja 4:0 (3:0)  1:0 - Gaya 14' 2:0 - Soler 25' 3:0 - F. Torres 41' 4:0 - Sarabia 63'

Pokaż całą tabelę

Hit w grupie C na remis. W Bazylei w potyczce Szwajcarów z mistrzami Europy Włochami nie padły gole. Dzięki temu goście nad rywalem utrzymali czteropunktową przewagę. Należy jednak pamiętać, że Helweci mają rozegrane dwa spotkania mniej.

5 Litwa 8 1 0 7 4:19 3

Belgowie coraz bliżej zapewnienia sobie wyjazdu na mistrzostwa świata. W niedzielny wieczór w Brukseli nie dali szans Czechom, pokonując rywala 3:0.

Dzięki wygranej Belgia ma nad wiceliderem już 6 punktów przewagi. Problemy mogą mieć Czesi, którym depcze po piętach Walia.

Grupa E:

Belgia - Czechy 3:0 (2:0) 1:0 - Lukaku 8' 2:0 - E. Hazard 41' 3:0 - Saelemaekers 65'

Eliminacje MŚ 2022, gr. E

1 Belgia 8 6 2 0 25:6 20
2 Walia 8 4 3 1 14:9 15
3 Czechy 8 4 2 2 14:9 14
4 Estonia 8 1 1 6 9:21 4
5 Białoruś 8 1 0 7 7:24 3

Lider grupy J Armenia nie miał szans w starciu z faworyzowanymi Niemcami. Goście szybko zostali sprowadzeni na ziemię. Po niewiele ponad kwadransie przegrywali już 0:2, do przerwy padły jeszcze dwa gole. Ostatecznie Niemcy zwyciężyli 6:0.