Polacy w Lidze Konferencji Europy. Czyste konto Grabary, grali Wilczek, Świderski i Puchacz

W rozegranych w czwartek meczach IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy wystąpiło czterech Polaków. Wszystkie ich drużyny wywalczyły awans do fazy grupowej. FC Kopenhaga wygrała 5:0, a bramki nie puścił Kamil Grabara.

Tomasz Galiński
Kamil Grabara Getty Images / Lars Ronbog / FrontZoneSport / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Bez najmniejszych problemów awans do fazy grupowej wywalczyła AS Roma, której zawodnikiem jest Nicola Zalewski. Polak jednak nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Rzymianie spokojnie ograli turecki Trabzonspor 3:0.

Do zwycięstwa FC Kopenhagi przyczynił się natomiast polski bramkarz Kamil Grabara, który zachował czyste konto, a jego zespół dopełnił formalności w rewanżowym spotkaniu z Sivassporem. Duńczycy wygrali 5:0 i nie pozostawili złudzeń, kto bardziej zasługiwał na awans. W 70. minucie na murawie zameldował się Kamil Wilczek.

W fazie grupowej Ligi Konferencji Europy zagra też PAOK Saloniki, choć po pierwszym meczu z HNK Rijeka nie było to takie oczywiste. W Grecji padł remis 1:1, a w rewanżu PAOK wygrał 2:0. Całe spotkanie w jego barwach rozegrał Karol Świderski.

Mimo zaledwie bezbramkowego remisu z Kuopionem Palloseura w fazie grupowej zagra też 1.FC Union Berlin. W pierwszym meczu ekipa z Bundesligi wygrała 4:0, więc kwestia awansu była w zasadzie rozstrzygnięta już przed tygodniem. Do 84. minuty na boisku przebywał Tymoteusz Puchacz.

Losowanie fazy grupowej odbędzie się w piątek (27 sierpnia) w Stambule. Początek o godz. 13.30.

AS Roma - Trabzonspor 3:0 (1:0)
1:0 Bran Cristante 20'
2:0 Nicolo Zaniolo 65'
3:0 Stephan El Shaarawy 84'

FC Kopenhaga - Sivasspor 5:0 (2:0)
1:0 Jens Stage 24'
2:0 Mohamed Daramy 39'
3:0 Lukas Lerager 57'