Koszmar Adama Dźwigały. Popełnił poważny błąd

Adam Dźwigała nie będzie dobrze wspominał sobotniego spotkania z SC Paderborn 07. Polak pokonał własnego bramkarza i ostatecznie jego FC St. Pauli przegrało 1:3.

Rafał Szymański
Adam Dźwigała Getty Images / Roland Krivec/DeFodi Image / Na zdjęciu: Adam Dźwigała
Goście grali w osłabieniu od 6. minuty meczu, wówczas Philipp Ziereis został ukarany czerwoną kartką. Chwilę później Dennis Srbeny nie wykorzystał rzutu karnego. Piłkarze FC St. Pauli nie cofnęli się i w 28. minucie zdobyli bramkę na 1:0, na listę strzelców wpisał się Guido Burgstaller.

Radość podopiecznych Timo Schultza nie trwała długo. Przed końcem pierwszej połowy Robin Yalcin zacentrował z prawej strony, Sven Michel nie sięgnął piłki i Adam Dźwigała zmylił bramkarza "Piratów".

Druga odsłona należała do graczy Paderborn. W 65. minucie miejscowi objęli prowadzenie po trafieniu Kaia Progera. Michel znalazł drogę do siatki w doliczonym czasie.

Po zwycięstwie 3:1 zespół SC Paderborn 07 wskoczył na pozycję wicelidera 2. Bundesligi. FC St. Pauli zajmuje 5. miejsce. Dźwigała po raz pierwszy w bieżącym sezonie zagrał od początku, w 63. minucie Christian Viet zastąpił polskiego defensora.

SC Paderborn 07 - FC St. Pauli 3:1 (1:1)
0:1 - Guido Burgstaller 28'
1:1 - Adam Dźwigała (s.) 45'
2:1 - Kai Proger 65'
3:1 - Sven Michel 90+4'

Transfery. Kamil Grosicki znalazł nowy klub!