Awaryjne wejście Mateusza Wieteski w Serie A

Przez ponad połowę meczu Cagliari Calcio grało w osłabieniu. Uszczelniona Mateuszem Wieteską obrona straciła gola dopiero w końcówce i konfrontacja z US Lecce zakończyła się remisem 1:1.

Mateusz Wieteska w barwach Cagliari Calcio Instagram / Mateusz Wieteska / Mateusz Wieteska w barwach Cagliari Calcio
Cagliari Calcio prowadziło w meczu na własnym stadionie od 26. minuty. Piłka wpadła w pole karne US Lecce po zagraniu z rzutu rożnego, wróciła raz jeszcze, aż dobrze ustawiony Yerry Mina wpakował ją z bliska do bramki Wladimiro Falcone. Nie było tam mowy o spalonym, a Kolumbijczyk cieszył się z drugiego gola po dołączeniu do Cagliari w zimowym oknie transferowym.

Była w pierwszej połowie również zła wiadomość dla zespołu z Sardynii. W 43. minucie sędzia Matteo Marcenaro pokazał czerwoną kartkę za brutalny faul Gianluce Gaetano. Były zawodnik Napoli zaatakował wślizgiem nogi przeciwnika w niegroźnej sytuacji na wysokości koła środkowego.

Claudio Ranieri postanowił uszczelnić obronę i spróbować utrzymać skromne prowadzenie do końca meczu pomimo osłabienia. W przerwie dokonał dwóch zmian i awaryjnie wprowadził między innymi Mateusza Wieteskę za Gabrielę Zappę. W ostatnim czasie Polak gra nieco więcej i w niedzielę dostał od trenera 45 minut.

Niewiele brakowało, a Cagliari zdobyłoby komplet punktów gwarantujący w praktyce utrzymanie. Do pełni szczęścia zabrakło kilku minut. Lecce doprowadziło do remisu 1:1 w 84. minucie strzałem Nikoli Krstovicia z najbliższej odległości. W rozmontowaniu obrony gospodarzy miał udział Pontus Almqvist. Znany z PKO Ekstraklasy zawodnik przeprowadził rajd w polu karnym i to on asystował Nikoli Krstoviciowi.

Cagliari Calcio - US Lecce 1:1 (1:0)
1:0 - Yerry Mina 26'
1:1 - Nikola Krstović 84'

Cagliari: Simone Scuffet - Gabriele Zappa (46' Mateusz Wieteska), Alberto Dossena, Yerry Mina, Tommaso Augello (77' Paulo Azzi) - Nahitan Nandez (90' Adam Obert), Alessandro Deiola, Gianluca Gaetano, Antoine Makoumbou - Zito Luvumbo (67' Eldor Szomurodow), Gianluca Lapadula (46' Ibrahim Sulemana)

Lecce: Wladimiro Falcone - Valentin Gendrey, Federico Baschirotto, Marin Pongracić, Antonino Gallo - Remi Oudin (72' Hamza Rafia), Alexis Blin, Ylber Ramadani (72' Pontus Almqvist), Patrick Dorgu (60' Santiago Pierotti) - Nikola Krstović, Roberto Piccoli (46' Nicola Sansone)

Żółte kartki: Scuffet (Cagliari) oraz Piccoli, Sansone, Ramadani (Lecce)

Czerwona kartka: Gianluca Gaetano (Cagliari) /43' - za faul/

Sędzia: Matteo Marcenaro