Fortuna I liga: Korona Kielce pozostaje nieposkromiona

Korona Kielce umocniła się na prowadzeniu w tabeli Fortuna I ligi. W najciekawszym meczu kolejki pokonała 1:0 ŁKS Łódź. W kontakcie z liderem pozostaje Widzew Łódź po zwycięstwie 2:0 ze Stomilem Olsztyn.

piłkarze Korony Kielce WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Korony Kielce
W Kielcach zagrali dotąd niepokonani pierwszoligowcy. Korona została liderem po czterech zwycięstwach z rzędu i była od poprzedniej kolejki jednym z zaledwie dwóch bezbłędnych klubów na szczeblu centralnym w Polsce. Podjęła ŁKS, który dotąd po dwa razy wygrał i zremisował. Złocisto-krwiści po raz pierwszy mierzyli się z klubem z górnej połowy tabeli, więc zanosiło się na trudniejszy niż wcześniejsze test.

Strzelcem rozstrzygającego gola dla Korony był Grzegorz Szymusik. Pierwszym uderzeniem co prawda nie pokonał Marka Kozioła, ale miał jeszcze możliwość poprawienia się i tym razem zmusił do kapitulacji byłego bramkarza kielczan. Była 73. minuta i ŁKS nie wykorzystał pozostałego do końca spotkania czasu na skuteczną odpowiedź.

Na zwycięstwo Korony odpowiedział Widzew Łódź. Drużyna Janusza Niedźwiedzia grała na własnym stadionie z ostatnim w tabeli Stomilem Olsztyn. Faworyt objął prowadzenie w 26. minucie. Fabio Nunes nie zmarnował bardzo dobrego podania Patryka Stępińskiego. Po przerwie Nunes ponownie pomógł Widzewowi i sprowokował do faulu na czerwoną kartkę Karola Żwira. W 67. minucie Stępiński dorzucił gola na 2:0 do asysty i było pozamiatane.

GKS 1962 Jastrzębie nie nacieszył się długo prowadzeniem w meczu z Resovią. W 33. minucie Daniel Rumin trafił do bramki Branislava Pindrocha, ale już po pięciu minutach Marek Mróz doprowadził do remisu 1:1 z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Mateusza Słodowego. Gospodarze starali się odzyskać zaliczkę i oddali wyraźnie więcej strzałów celnych, ale stanęło na podziale punktów.

5. kolejka Fortuna I ligi:

Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
1:0 - Grzegorz Szymusik 73'

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
1:0 - Fabio Nunes 26'
2:0 - Patryk Stępiński 67'

GKS 1962 Jastrzębie - Resovia 1:1 (1:1) 1:0 - Daniel Rumin 33' 1:1 - Marek Mróz (k.) 38'