Bayern Monachium ma problem. Jedna formacja jak plac budowy

Od remisu (1:1) Bayern Monachium rozpoczął tegoroczne rozgrywki Bundesligi. Niemieckie media wskazują szczególnie na jeden problem drużyny Juliana Nagelsmanna.

Mateusz Kozanecki
mecz Borussia Moenchengladbach - FC Bayern PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Borussia Moenchengladbach - FC Bayern
Takiego otwarcia sezonu mało kto w Monachium się spodziewał. Już w 10. minucie meczu z Borussią Moenchengladbach Alphonso Davies stracił piłkę, Dayot Upamecano nie nadążył za Larsem Stindlem, którego podanie na bramkę zamienił Alassane Plea.

- Pierwszych piętnaście minut było więcej niż powolne. To było absolutnie kiepskie, co stało się na początku - ocenił dziennikarz Sky Sport Uli Koehler.

Po raz pierwszy na boisku pojawili się obok siebie Niklas Suele i Dayot Upamecano. W ocenie niemieckich mediów był u nich jeszcze zauważalny brak koordynacji i zrozumienia. Oprócz nich w wyjściowym składzie znaleźli się jeszcze Alphonso Davies i Jospi Stanisic.

I to właśnie formacja defensywna jest u progu sezonu największym problemem w drużynie Juliana Nagelsmanna. Sky Sport porównało obronę Bayernu do placu budowy.

Dobre recenzje za swój występ otrzymał za to Stanisic, który niespodziewanie zastąpił kontuzjowanego Benjamina Pavarda. - Poza stratą piłki w pierwszej połowie, gdzie zrobiło się niebezpiecznie, zaliczył dobry mecz - mówił Nagelsmann.

Dziennikarze Sky Sport podkreślili, że Hansi Flick nie do końca znalazł receptę na rozwiązanie problemu z defensywą. Teraz zmierzy się z tym Julian Nagelsmann. Kolejny mecz Bawarczycy rozegrają we wtorek, 17 sierpnia, o godz. 20:30. Zmierzą się o Superpuchar Niemiec z Borussią Dortmund.