The Championship: dramat Derby County, Kamil Jóźwiak wszedł w końcówce

W spotkaniu 2. kolejki The Championship zespół Derby County stracił dwie bramki w doliczonym czasie gry i ostatecznie przegrał z Peterborough 1:2. Nieistotną rolę w tym meczu odegrał Kamil Jóźwiak, który pojawił się na murawie w 84. minucie.

Tomasz Rosiński
Kamil Jóźwiak Getty Images / James Williamson / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Drużyna Derby na inaugurację sezonu zremisowała z Huddersfield Town (1:1), zaś zespół Peterborough United poległ w starciu z Luton Town (0:3). Barany liczyły na komplet punktów w tej potyczce, lecz nie zrealizowały swojego celu.

Podopieczni Wayne'a Rooney'a wyszli na prowadzenie w 77. minucie za sprawą Jack'a Strettona, któremu asystował Ravel Morrison.

Wydawało się, że przyjezdni będą w stanie utrzymać to prowadzenie do końca konfrontacji. Jednakże gospodarze popisali się znakomitym finiszem i w doliczonym czasie gry strzelili dwa gole (do siatki trafili Harrison Burrows oraz Siriki Dembele), dzięki czemu odnieśli swoją pierwszą wygraną w tym sezonie.

The Championship, 2. kolejka:

Peterborough United - Derby County 2:1 (0:0)
0:1 - Jack Stretton 77'
1:1 - Harrison Burrows 90+1'
2:1 - Siriki Dembele 90+10'

*Kamil Jóźwiak (Derby County) grał od 84. minuty.
*Krystian Bielik (Derby County) poza kadrą meczową z powodu kontuzji.

Tabela zapewniona przez SofaScore LiveScore

-> Premier League: co za otwarcie beniaminka! Arsenal bezradny w starciu z Brentford!
-> Niepewna przyszłość Martina Odegaarda. Carlo Ancelotti wytłumaczył sytuację piłkarza

Czy Derby County zakończy sezon 2021/2022 w czołowej "10" The Championship?