Premier League: sześć goli w starciu Manchesteru United z Leeds United, cały mecz Mateusza Klicha

Popis Manchesteru United na inaugurację sezonu 2021/2022 Premier League. W meczu 1. kolejki Czerwone Diabły rozbiły u siebie Leeds United Mateusza Klicha (rozegrał całe spotkanie) aż 5:1.

Tomasz Rosiński
Na zdjęciu (na pierwszym planie): Fred (z lewej) i Mateusz Klich (z prawej) Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Fred (z lewej) i Mateusz Klich (z prawej)
Manchester przystępował do sobotniej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta, ale zespół Leeds zamierzał postawić mu trudne warunki gry.

Od początku spotkanie toczone było w szybkim tempie, a ton boiskowym wydarzeniom starali się nadawać gospodarze. Już w pierwszych minutach strzały oddali Scott McTominay oraz Mason Greenwood, ale Illan Meslier nie dał się zaskoczyć.

W 13. minucie Man Utd powinien prowadzić, jednakże w sytuacji sam na sam z Meslierem obok bramki uderzył Paul Pogba.

W odpowiedzi nieźle sprzed pola karnego przymierzył Mateusz Klich, ale futbolówkę na rzut rożny sparował David de Gea.

Taki obrót spraw podrażnił Czerwone Diabły, które w 30. minucie wyszły na prowadzenie. Wówczas świetne, prostopadłe podanie górą zagrał Pogba, a piłkę znakomicie opanował Bruno Fernandes, który po chwili trafił do siatki. Więcej bramek przed przerwą już nie padło.

Niespełna 120 sekund po zmianie stron zawodnicy prowadzeni przez Marcelo Bielsę doprowadzili do remisu. Z dystansu tuż przy słupku przepięknie huknął Luke Ayling.

Gol Aylinga tylko rozsierdził graczy trenowanych przez Ole Gunnara Solskjaera, którzy w 52. minucie odzyskali prowadzenie i nie wypuścili go z rąk do końca konfrontacji. Wtedy to Paul Pogba zagrał długie, płaskie podanie z własnej połowy boiska. Do piłki dopadł Mason Greenwood i uderzył bardzo mocno, zaś futbolówka odbiła się od aluminium i wpadła do bramki.

Po chwili dał o sobie znać Bruno Fernandes, który wykorzystał kolejne precyzyjne podanie Pogby i strzelił pod poprzeczkę. Natomiast w 60. minucie przy trzecim w tym meczu trafieniu reprezentanta Portugalii asystę zaliczył środkowy obrońca, Victor Lindelof.

Wynik ten nierównej batalii w 68. minucie ustalił Fred, któremu futbolówkę podał Paul Pogba. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry na boisku pojawił się nowy nabytek Manchesteru United, Jadon Sancho.

Premier League, 1. kolejka:

Manchester United - Leeds United 5:1 (1:0)
1:0 - Bruno Fernandes 30'
1:1 - Luke Ayling 48'
2:1 - Mason Greenwood 52'
3:1 - Bruno Fernandes 54'
4:1 - Bruno Fernandes 60'
5:1 - Fred 68'

Manchester United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw - Fred, Scott McTominay (69' Nemanja Matić) - Paul Pogba (75' Anthony Martial), Bruno Fernandes, Daniel James (75' Jadon Sancho) - Mason Greenwood.

Leeds United: Illan Meslier - Luke Ayling, Pascal Struijk, Liam Cooper, Stuart Dallas - Robin Koch, Mateusz Klich - Raphinha, Rodrigo Moreno (46' Junior Firpo), Jack Harrison (69' Helder Costa) - Patrick Bamford (77' Tyler Roberts).

Żółte kartki: Luke Shaw (Manchester United) oraz Raphinha, Liam Cooper (Leeds United).

Sędziował: Paul Tierney.

-> Premier League: co za otwarcie beniaminka! Arsenal bezradny w starciu z Brentford!
-> Niepewna przyszłość Martina Odegaarda. Carlo Ancelotti wytłumaczył sytuację piłkarza

Czy Manchester United zostanie mistrzem Anglii 2021/2022?