UEFA podjęła decyzję. Śląsk Wrocław został ukarany dyscyplinarnie

Śląsk Wrocław został ukarany po wydarzeniach z pierwszego meczu z Haopelem Beer Szewa (2:1). Klub będzie miał problem w przypadku awansu do kolejnej rundy Ligi Konferencji Europy.

Rafał Szymański
piłkarze Śląska Wrocław WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław
Przed tygodniem zawodnicy Jacka Magiery podejmowali Hapoel Beer Szewa i zwyciężyli 2:1. Na listę strzelców po stronie Śląska Wrocław wpisali się Erik Exposito oraz Robert Pich, jednym trafieniem odpowiedział Lucas Bareiro.

Przypomnijmy, że na początku meczu sędzia zwrócił uwagę na zachowanie wrocławskich kibiców i zarządził kilkuminutową przerwę. Na trybunach odpalone zostały race, dlatego też obie drużyny wróciły do szatni. Do pierwszej połowy arbiter doliczył aż 19 minut (więcej TUTAJ).

Wydawało się, że polski klub zostanie ukarany finansowo. W czwartek Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA zdecydowała, że zamknięta zostanie trybuna B Stadionu Miejskiego podczas najbliższego spotkania Śląska w europejskich pucharach.

Zespół Magiery jest w nieco lepszej sytuacji, jednak nie może być pewny awansu. W czwartej rundzie Ligi Konferencji Europy zagra z przegranym z pary Rapid Wiedeń - Anorthosis Famagusta.

Do rewanżu Hapoel przystąpi w roli gospodarza. Początek spotkania ze Śląskiem w czwartek o godz. 19:00.