Fortuna I liga: beniaminek z pierwszymi punktami. Zaskoczenie na początek kolejki

Pierwsza w sezonie porażka Resovii i premierowe zwycięstwo Skry Częstochowa po awansie na zaplecze PKO Ekstraklasy. Do wyniku 1:0 doprowadził Maciej Mas w kwadransie po przerwie.

piłkarze Skry Częstochowa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Skry Częstochowa
Resovia rozpoczęła sezon lepiej niż poprzedni w roli beniaminka. Drużyna nie zahamowała w okresie przygotowań i zdobyła cztery punkty w zremisowanym meczu z GKS-em Katowice oraz wygranym z GKS-em Tychy. W czwartek po raz drugi z rzędu była gospodarzem i starała się pójść za ciosem. Do zdobycia było pierwsze miejsce w tabeli, jednak Skra nie pozwoliła na jego objęcie.

Konfrontacja z niedoświadczonym beniaminkiem wydawała się być dobrą szansą dla Resovii. Skra Częstochowa zderzyła się nieprzyjemnie z zapleczem PKO Ekstraklasy i przegrała z Koroną Kielce i ŁKS-em Łódź. Na razie rozgrywa swoje spotkania na wyjazdach i z trzeciej wyprawy zamierzała wreszcie powrócić zadowolona.

Resovia była uznawana za faworyta meczu i przystąpiła do ataku pozycyjnego. Wcześnie oddała uderzenia ostrzegawcze, jednak pierwsze Kamila Antonika zostało zablokowane, a drugie powstrzymane przez Mateusza Kosa. Przewaga statystyczna pozostała po stronie gospodarzy, ale Skra z czasem zaczęła odgryzać się swoimi atakami.

Beniaminek był coraz groźniejszy i po przerwie wyszedł na prowadzenie 1:0. Do bramki Branislava Pindrocha przymierzył Maciej Mas. Od 57. minuty Skra mogła pilnować zaliczki, a w działaniach rzeszowian pojawiało się dużo nerwowości. Tymczasem zmobilizowana w defensywie drużyna z województwa śląskiego broniła z powodzeniem.

Mecz rozpoczął 3. kolejkę Fortuna I ligi. Dobrze zapowiada się w niej pojedynek Widzewa Łódź z Chrobrym Głogów, ponieważ oba kluby zdobyły dotąd komplet sześciu punktów. Miedź Legnica powalczy w Tychach i to starcie doświadczonych pierwszoligowców. GKS Katowice podejmie przeciwnika z tego samego województwa Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Resovia - Skra Częstochowa 0:1 (0:0)
0:1 - Maciej Mas 57'

Resovia: Branislav Pindroch - Bartosz Jaroch, Oliver Podhorin, Aleksander Komor, Bartłomiej Eizenchart, Josip Soljić, Bartłomiej Wasiluk (58' Marek Mróz), Kamil Antonik, Maksymilian Hebel (58' Jakub Wróbel), Damian Hilbrycht (61' Karol Twardowski), Sebastian Strózik (74' Radosław Adamski)

Skra: Mateusz Kos - Łukasz Winiarczyk, Adam Mesjasz, Oskar Krzyżak, Rafał Brusiło, Marcin Stromecki, Szymon Szymański, Dawid Niedbała, Mikołaj Kwietniewski (72' Krzysztof Napora), Piotr Nocoń, Maciej Mas (83' Dawid Wojtyra)

Żółte kartki: Jaroch, Soljić (Resovia) oraz Kwietniewski (Skra)

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)