Piast Gliwice postawił się Slavii Praga. Piękny gol na wagę remisu

Na koniec zgrupowania w Austrii Piast Gliwice zremisował 1:1 ze Slavią Praga. Patryk Sokołowski popisał się pięknym trafieniem.

Rafał Szymański
piłkarze Piasta Gliwice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Piasta Gliwice
Podopieczni Waldemara Fornalika dobrze prezentują się przed rozpoczęciem sezonu, wygrali wszystkie trzy mecze towarzyskie. W piątek Piast Gliwice mierzył się z wyżej notowaną Slavią Praga.

Już w 40. sekundzie Kristopher Vida podjął próbę z dystansu, ale Ondrej Kolar był na posterunku. W pierwszej odsłonie Dominik Steczyk zastąpił kontuzjowanego Michała Żyro. Po chwili Nicoale Stanciu precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego i świetną interwencją popisał się Frantisek Plach.

Stanciu otworzył wynik w 48. minucie. Rumun doskonale uderzył zza pola karnego, tym razem piłka była poza zasięgiem bramkarza Piasta.

20 minut później odpowiedział Patryk Sokołowski. 26-letni pomocnik wykorzystał błąd defensywy rywali i bardzo mocno uderzył. Kolar był bezradny.

W próbie generalnej Piast zremisował 1:1 z ćwierćfinalistą Ligi Europy. 25 lipca zespół Fornalika zagra z Rakowem Częstochowa w 1. kolejce PKO Ekstraklasy.

Piast Gliwice - Slavia Praga 1:1 (0:0)
0:1 - Nicolae Stanciu 48'
1:1 - Patryk Sokołowski 68'

Piast: Frantisek Plach (74' Karol Szymański) - Martin Konczkowski (74' Miguel Munoz), Tomas Huk (74' Ariel Mosór), Jakub Czerwiński, Jakub Holubek (68' Tomasz Mokwa), Arkadiusz Pyrka (60' Patryk Lipski), Michał Chrapek (74' Tomasz Jodłowiec), Kristopher Vida (68' Alberto Toril), Tiago Alves (60' Michael Ameyaw), Patryk Sokołowski. Michał Żyro (29' Dominik Steczyk, 81' Mateusz Winciersz).

Slavia: Ondrej Kolar - Alexander Bah, Ondrej Kudela, Taras Kaczaraba, David Zima (78' Michal Hosek), Mick van Buren (57' Abdallah Sima), Ibrahim Traore, Nicolae Stanciu (57' Jakub Hromada), Ondrej Lingr (57' Stanislav Tecl), Srdan Plavsić (75' Petar Musa), Jan Kuchta (46' Ivan Schranz).

Żółte kartki: Traore, Kaczaraba, Lingr, Bah, Tecl (Slavia).

Sędzia: Almir Barucic.

Czy Piast będzie czołową drużyną PKO Ekstraklasy?