Copa America: Kolumbia wywalczyła zwycięstwo. Messi wprowadził Argentynę do półfinału

Znamy wszystkie pary półfinałowe Copa America. W serii rzutów karnych Kolumbia okazała się lepsza od Urugwaju. Kapitalne spotkanie rozegrał Lionel Messi, jego Argentyna zdeklasowała Ekwador (3:0).

Rafał Szymański
Lionel Messi PAP/EPA / Alberto Valdes / Na zdjęciu: Lionel Messi
Kolumbijczycy mogli otworzyć wynik w 27. minucie, ale Fernando Muslera poradził sobie ze strzałem Duvana Zapaty. Po chwili przed szansą stanął Edinson Cavani, Urugwajczyk fatalnie spudłował.

W 50. minucie bliski szczęścia był Nahitan Nandez. Pomocnik próbował dośrodkować, piłka leciała "za kołnierz" bramkarza rywali i David Ospina w ostatniej chwili interweniował. W regulaminowym czasie bardzo dobrą sytuację zmarnował jeszcze Zapata.

W serii "jedenastek" podopieczni Reinalo Ruedy byli już bezbłędni. Bohaterem został Ospina. Golkiper świetnie interweniował po uderzeniach Jose Marii Gimeneza i Matiasa Viny.

Kolumbia czekała na zwycięzcę ostatniego ćwierćfinału. Już na początku Lionel Messi próbował pokonać Hernana Galindeza, jednak trafił tylko w słupek. 34-latek był w doskonałej dyspozycji.

Przed zmianą stron Messi miał duży udział przy pierwszym golu. Doświadczony napastnik zagrał do lepiej ustawionego Rodrigo De Paula, który bez trudu skierował piłkę do pustej bramki.

Argentyńczycy nadal byli stroną przeważającą. Messi asystował również przy trafieniu Lautaro Martineza. W 84. minucie snajper stanął oko w oko z bramkarzem i wpisał się na listę strzelców.

W końcówce Piero Hincapie przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Angela Di Marii, sędzia pokazał Ekwadorczykowi czerwoną kartkę. Messi kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i przypieczętował wygraną swojej kadry. Piłka była poza zasięgiem Galindeza.

W kolejnej fazie turnieju Argentyna zmierzy się z Kolumbią. Pierwszy półfinał odbędzie się 7 lipca o godz. 3:00 polskiego czasu. Awans zapewniły sobie wcześniej reprezentacje Brazylii i Peru, spotkanie zostanie rozegrane 6 lipca o godz. 1:00.

Urugwaj - Kolumbia 0:0 k. 2:4