La Liga. Cudowny powrót Atletico Madryt. Tytuł o krok!

W La Lidze walka o tytuł trwać będzie do 38. kolejki. W niedzielę Atletico przegrywało z Osasuną, ale w końcówce potrafiło przełamać rywala i wygrać 2:1. Lider ma wciąż dwa punkty przewagi nad Realem Madryt.

Michał Piegza
mecz Atletico Madryt - Osasuna PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: mecz Atletico Madryt - Osasuna
Pasjonująco zapowiada się 38. kolejka w La Lidze. Lider Atletico w niedzielę wyrwał wygraną Osasunie.

Emocje zaczęły się w 2. połowie. Najpierw sędzia nie uznał bramki dla gospodarzy. Później cios zadała Osasuna. W tym samym czasie z Athletikiem prowadził Real Madryt i to Królewscy byli liderem w wirtualnej tabeli.

Atletico walczyło do końca. Do remisu doprowadził w 82. minucie Renan Lodi, a bramkę na wagę trzech bezcennych punktów zdobył w 88. minucie Luis Suarez.

Trwa walka o 3. miejsce. Przegrała Barcelona, przegrała także Sevilla. Sprawa ostatniej pozycji na podium wyjaśni się w 38. serii. Wtedy także poznamy zespoły, które zagrają w Lidze Europy i w Lidze Konferencji.

Z kolei w grze o utrzymanie w grze o jedno bezpieczne miejsce pozostały cztery drużyny. W najlepszej sytuacji jest Huesca. Na potknięcie zespołu Pachety liczy Elche. W beznadziejnej sytuacji jest Real Valladolid oraz Eibaru. W ostatniej serii drużyny zmierzą się odpowiednio z Atletico i Barceloną.

Atletico Madryt - Osasuna Pampeluna 2:1 (0:0)
0:1 - Budmir 76'
1:1 - Lodi 82'
2:1 - Suarez 88'

Deportivo Alaves - Granada CF 4:2 (2:1)