III liga: horrory w meczach liderów! Gole w doliczonym czasie, czerwone kartki

Niezwykłe rzeczy działy się w meczach liderów wszystkich grup trzeciej ligi. Dwa punkty w szokujących okolicznościach zgubiła Radunia Stężyca. Przegrany mecz wygrała Pogoń Grodziska Mazowiecki. Z kolei Ruch Chorzów w dziesiątkę pokonał Polonię Bytom.

Michał Piegza
Mariusz Idzik z Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Mariusz Idzik z Ruchu Chorzów

Lider I grupy Pogoń Grodzisk Mazowiecki wciąż regularnie punktuje. W domowej potyczce z Unią Skierniewice do 77. minuty goście prowadzili 2:0. Wówczas Pogoń złapała bramkowy kontakt. Kolejne gole padły w ciągu jedenastu minut i lider wygrał 4:2.

Na pozycję wicelidera awansowała Legionovia Legionowo. Spadkowicz z II ligi 3:2 pokonał Znicz Biała Piska. Przegrał Świt Nowy Dwór Mazowiecki, 0:3 w Warszawie z Polonią. Czarne Koszule awansowały na 4. miejsce.

Tabela III ligi gr. I:

X Drużyna Mecze Punkty Bramki Z R P
1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 25 59 57:23 19 2 4
2. Legionovia Legionowo 25 49 41:26 14 7 4
3. Świt Nowy Dwór Maz. 25 46 45:29 14 4 7
4. Polonia Warszawa 25 42 44:28 12 6 7

Niebywałe rzeczy działy się w potyczce lidera Raduni Stężyca z Elaną Toruń. Gospodarze jeszcze w 90. minucie prowadzili 3:0, ale od kilkunastu minut grali w osłabieniu. Goście w krótkim czasie zdobyli dwie bramki, po chwili z boiska wyleciał kolejny gracz Raduni. Elana wyrównała w 97. minucie.

Dystans do lidera zmniejszył Świt Skolwin, który 4:2 ograł Polonię Środa Wlkp.. Wydaje się, że tylko wicelider jest w stanie nawiązać walkę o awans z Radunią.

Tabela III ligi gr. II:

1. Radunia Stężyca 25 63 79:17 20 3 2
2. Świt Skolwin 25 59 58:20 17 5 2
3. Polonia Środa Wlkp. 25 51 52:27 15 6 4
4. KP Starogard Gdański 25 45 36:32 14 3 8

Kolejny hit za nami w grupie III. Lider Ruch Chorzów jest nie do zatrzymania. Niebiescy 2:1 pokonali wicelidera Polonię Bytom, od 25. minuty grając w osłabieniu. Przewaga chorzowian nad lokalnym rywalem wzrosła do trzynastu punktów.

Na 2. miejsce awansowała Ślęza Wrocław, 5:0 pokonując na wyjeździe MKS Kluczbork. Z kolei Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1 ograł u siebie ROW 1964 Rybnik.

W tabeli na jedenaście meczów przed końcem sezonu sprawa awansu wydaje się już rozstrzygnięta. Należy pamiętać jednak, że Ruch czeka jeszcze kilka teoretycznie trudnych meczów, a w najbliższym z Lechią w Zielonej Górze Niebiescy zagrają bez trzech "kartkowiczów". Z kolei Ślęza i Polonia zagrają ze sobą we Wrocławiu. Tabela III ligi gr. III:

1. Ruch Chorzów 26 68 68:20 22 2 2
2. Ślęza Wrocław 26 56 67:25 17 5 4
3. Polonia Bytom 25 55 56:28 17 4 4
4. Pniówek Pawłowice Śl. 26 55 49:29 17 4 5

W grupie IV Wisła Puławy zdobyła punkt po remisie 0:0. W niedzielę lider dopiero w doliczonym czasie zdobył gola na wagę wygranej z Wólczanką Wólka Pełkińska. Wygrał Sokół Sieniawa, ale stratę do lidera ma ogromną.

Ważne wydarzenie na dole tabeli. Hetman Zamość stracił w sezonie już 100 goli! Drużyna zdobyła tylko 7 punktów i od wielu tygodni jest pewna degradacji.

Tabela III ligi gr. IV:

1. Wisła Puławy 28 70 76:21 22 4 2
2. Sokół Sieniawa 30 58 50:26 17 7 6
3. Podhale Nowy Targ 29 52 43:31 15 7 7
4. Stal Stalowa Wola 29 51 51:30 16 3 10

Czytaj także: Krew Chorzowie. Czerwona kartka w 25. minucie. Najstarsze Derby Śląska przesądziły sprawę awansu? Co tam się działo! W 90. minucie przegrywali 0:3 i… Szalona końcówka meczu III ligi [WIDEO] ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nożyce, którymi zachwyca się cały świat. Uderzył idealnie!

Świt Skolwin jest w stanie dogonić w tabeli Radunię Stężyca?