Zaliczył debiut w kadrze, choć nie miał gola w PKO Ekstraklasie. No to już ma! [WIDEO]

Uznawany za jeden z największych talentów w polskim futbolu Kacper Kozłowski nie zapomni tego dnia do końca życia. 17-letni pomocnik Pogoni Szczecin zdobył pierwszą bramkę w PKO Ekstraklasie. Zobacz, jak do tego doszło.

Michał Fabian
bramka Kacpra Kozłowskiego (Pogoń Szczecin) w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: bramka Kacpra Kozłowskiego (Pogoń Szczecin) w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała
W 33. minucie meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała Kacper Kozłowski wykorzystał dokładne dośrodkowanie Michała Kucharczyka. Łatwo zgubił Łukasza Sierpinę, a następnie zachował się jak rasowy napastnik. Ładnym uderzeniem głową pokonał bramkarza Górali.

Był to pierwszy gol Kozłowskiego w PKO Ekstraklasie. Pomocnik Pogoni Szczecin strzelił go, mając 17 lat i 182 dni (ostatecznie Portowcy zwyciężyli w Bielsku-Białej 2:0).

O Kacprze Kozłowskim zrobiło się głośno w marcu br., gdy otrzymał powołanie od selekcjonera Paulo Sousy na pierwsze mecze eliminacji MŚ 2022. Portugalczyk dał mu szansę w drugiej połowie spotkania z Andorą (3:0).

Kozłowski stał się drugim najmłodszym reprezentantem Polski w historii (17 lat i 163 dni). Młodszy od niego był jedynie Włodzimierz Lubański (podczas debiutu w kadrze miał 16 lat i 188 dni - więcej TUTAJ>>). - O grze w pierwszej drużynie marzyło się od małego chłopca, a gdy mecz jest wygrany, to radość jest podwójna - mówił Kozłowski po pierwszym występie w reprezentacji, przed kamerą TVP Sport.

Zobacz, jak 17-latek z Pogoni Szczecin zdobył pierwszą bramkę w PKO Ekstraklasie