eWinner II liga: karuzela na szczycie. Pojedynek snajperów w Rzeszowie

Kolejna zmiana lidera na najniższym szczeblu centralnym. Górnik Polkowice jest na prowadzeniu w tabeli po zwycięstwie 2:1 z Pogonią Siedlce. Na domiar dobrego dla zespołu Janusza Niedźwiedzia, przegrali piłkarze Chojniczanki oraz Skry Częstochowa.

piłka nożna Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłka nożna
Górnik Polkowice miał od czwartku otwartą drogę na pierwsze miejsce w tabeli. Poprzedni lider GKS Katowice wyciągnął rękę do podopiecznych Janusza Niedźwiedzia, ponieważ przegrał 0:1 ze Zniczem Pruszków. Górnik czekał na swoje spotkanie do soboty i nie pozwolił sobie w nim na potknięcie. Zwyciężył 2:1 w Siedlcach, a najważniejsza była jego reakcja po golu straconym w 44. minucie. Polkowiczanom pozostało mało czasu w pierwszej połowie, ale zdążyli odpowiedzieć rozstrzygającym trafieniem jeszcze przed zejściem na przerwę.

Drużyna z województwa dolnośląskiego jest wygranym kolejki na górze tabeli. Górnik wyprzedził katowiczan, a także powiększył przewagę nad Chojniczanką oraz Skrą Częstochowa. Drużyna z Pomorza przegrała 1:2 z Garbarnią Kraków, choć jako pierwsza strzeliła w tym meczu gola. Trafienie Tomasza Mikołajczaka nie okazało się wystarczające do zapunktowania, ponieważ odpowiedział na nie dubletem inny doświadczony napastnik Michał Fidziukiewicz.

Przegrany 3:4 mecz Skry Częstochowa ze Stalą Rzeszów miał niecodzienny przebieg. Padło siedem goli, więc nie zabrakło mocnych wrażeń dla oglądających, a na liście strzelców były tylko dwa nazwiska. Wszystkie cztery gole dla Stali zdobył Wojciech Reiman, a komplet trzech dla pokonanych Kamil Wojtyra. Napastnik Skry tym razem musiał uznać wyższość skuteczniejszego pomocnika z Rzeszowa, ale na pocieszenie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców ligi. Od soboty ma na koncie 18 bramek.

26. kolejka eWinner II ligi:

Pogoń Siedlce - Górnik Polkowice 1:2 (1:2)
0:1 - Mariusz Szuszkiewicz 17'
1:1 - Krzysztof Danielewicz 44'
1:2 - Maciej Kołoczek (sam.) 45'

Garbarnia Kraków - Chojniczanka Chojnice 2:1 (0:1)
0:1 - Tomasz Mikołajczak 40'
1:1 - Michał Fidziukiewicz 55'
2:1 - Michał Fidziukiewicz 60'

Skra Częstochowa - Stal Rzeszów 3:4 (1:2)
3:4 - Kamil Wojtyra (k.) 90'

Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań 1:3 (1:0)
1:0 - Joao Criciuma 6'
1:1 - Filip Szymczak (k.) 24'
1:2 - Filip Szymczak 53'
1:3 - Filip Szymczak 62'

Błękitni Stargard - Sokół Ostróda 3:1 (0:1)
0:1 - Krzysztof Wicki 3'
1:1 - Dawid Polkowski 67'
2:1 - Michał Cywiński 89'
3:1 - Kamil Walków 90'

KKS 1925 Kalisz - Motor Lublin 1:1 (0:0)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Polkowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?