Fortuna I liga: ŁKS Łódź zawodzi na całej linii. Górnik Łęczna nie uciekł daleko

Kolejne rozczarowanie sprawione przez podopiecznych Ireneusza Mamrota. ŁKS Łódź przegrał 0:1 z kandydatem do spadku Resovią. Na szczęście dla niego Górnik Łęczna tylko zremisował w swoim spotkaniu.

piłkarze ŁKS-u Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS-u Łódź
Teren Resovii stał się nieprzyjemny w rundzie wiosennej, o czym przekonał się między innymi lider Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Jego losu nie chciał podzielić inny kandydat do awansu ŁKS Łódź, którego forma w 2021 roku raczej nie przystoi do przydomka Rycerze Wiosny. Jak się okazało, podbicie Podkarpacia nie wyszło również podopiecznym Ireneusza Mamrota. Żaden z ich ataków nie zaskoczył beniaminka, a uderzenie na 1:0 oddał do ich bramki Jakub Wróbel.

Piłkarze Korony Kielce i GKS-u Tychy musieli zmobilizować się do wcześniejszego przyjazdu na stadion. Ich mecz został przełożony z godziny 17 na 12:40, żeby wypełnić terminarz po odwołaniu pojedynku Radomiaka z Bruk-Betem. Pierwsza połowa była jeszcze ospała. W przerwie zmobilizowali się do ataku gospodarze, którym zwycięstwo 1:0 zapewnił Jakub Łukowski. Po zmianie trenera na Kamila Kuzerę kielczanie nie stracili gola w czterech meczach z rzędu.

Stomil Olsztyn przystąpił do konfrontacji najgorszych pierwszoligowców rundy wiosennej pod wodzą Piotra Klepczarka, który zastąpił na stanowisku Adama Majewskiego. Do Bełchatowa przyjechał z zamiarem zmazania plamy po kompromitującym 0:5 w spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz. Zadanie zostało wykonane. Stomil wygrał 3:2, a przełamanie zapewnił mu Sam van Huffel w 83. minucie. Wcześniej GKS odrobił dwubramkową stratę do olsztynian, ale ostatecznie nie uniknął porażki i zadomawia się na dnie tabeli.

Również w Jastrzębiu-Zdroju doszło w tym tygodniu do zmiany szkoleniowca. Z zespołem pożegnał się po około rocznej kadencji Paweł Ściebura. W sobotę GKS 1962 mierzył się na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna, więc zadanie wydawało się trudne. Jastrzębianie postawili mocny opór wiceliderowi i prowadzili od 21. do 72. minuty dzięki strzałowi Daniela Szczepana. Górnik gonił i dzięki swojemu najskuteczniejszemu zawodnikowi Bartoszowi Śpiączce zremisował 1:1.

Przed rundą wiosenną Sandecja Nowy Sącz oraz Zagłębia Sosnowiec były mocnymi kandydatami do spadku. Drużyna Dariusza Dudka zmniejszyła zagrożenie degradacją do minimum, a i podopieczni Kazimierza Moskala uciekli z dna dzięki dwóm wygranym w poprzednich meczach. Bezpośrednia konfrontacja zapowiadała się interesująco. Sandecja dołożyła w niej kolejną cegiełkę do budowanej twierdzy i zwyciężyła 2:1 za sprawą uderzeń Rubio i Dawida Błanika.

24. kolejka Fortuna I ligi:

Resovia - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
1:0 - Jakub Wróbel 57'

Korona Kielce - GKS Tychy 1:0 (0:0)
1:0 - Jakub Łukowski 52'

GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn 2:3 (0:2)
0:1 - Koki Hinokio 7'
0:2 - Jakub Mysiorski 26'
1:2 - Valerijs Sabala 47'
2:2 - Damian Hilbrycht (k.) 65'
2:3 - Sam Van Huffel 83'

GKS 1962 Jastrzębie - Górnik Łęczna 1:1 (1:0)
1:0 - Daniel Szczepan 21'
1:1 - Bartosz Śpiączka 72'

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0) 1:0 - Rubio 21' 1:1 - Dawid Pietrzkiewicz (sam.) 60' 2:1 - Dawid Błanik 70'