"Jak trwoga to do Bogusia...". Bramkę z Płocka można oglądać w nieskończoność (WIDEO)

Do 82. minuty Wisła Kraków przegrywała w Płocku 0:1. Wtedy dał jednak o sobie znać Rafał Boguski, który niemal z zerowego kąta pokonał bramkarza rywali. Biała Gwiazda dzięki świetnej grze 36-latka wygrała 3:1.

Łukasz Witczyk
Zobacz piękną bramkę Boguskiego Materiały prasowe / Canal+ Sport / Zobacz piękną bramkę Boguskiego
Co za bramki padają w 19. kolejce PKO Ekstraklasy. W sobotę po wrzutce Tiago Alvesa w 90. minucie Piast Gliwice wygrał z Jagiellonią Białystok 1:0. Z kolei w niedzielę kapitalną bramkę zdobył Patryk Szysz, a jego Zagłębie Lubin wygrało z Cracovią 4:2 (więcej TUTAJ). Fantastyczną bramkę oglądaliśmy też w Płocku.

W 82. minucie Rafał Boguski dał sygnał Wiśle Kraków do odrabiania strat. Biała Gwiazda wtedy przegrywała na wyjeździe z Wisłą Płock 0:1. Boguski dostał piłkę w polu karnym i będąc przy linii końcowej zdecydował się na dogranie w okolice bramki.

Wyszedł z tego znakomity techniczny strzał. Boguski po zagraniu z zerowego kąta przelobował Krzysztofa Kamińskiego, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. "Jak trwoga to do Bogusia" - mówił komentujący spotkanie w Canal+ Wojciech Jagoda.

Po tym trafieniu było 1:1. Krakowski zespół złapał wiatr w żagle i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 85. minucie trafił Uros Radaković, a w końcówce Wisłę Płock znów dobił Boguski.

Po wygranej Wisła Kraków awansowała na 10. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na swoim koncie 24 punkty, a jej przewaga nad strefą spadkową wynosi 9 "oczek". Wisła Płock z dorobkiem 22 punktów jest trzynasta.

Premier League: świetny występ Arsenalu. To może być punkt zwrotny "Kanonierów"