Fortuna I liga: mocne wejście nowych piłkarzy Widzewa Łódź

W zaległym meczu Fortuna I ligi piłkarze Widzewa Łódź odnieśli zwycięstwo 2:0 z Koroną Kielce. Już przed przerwą zapewnili je gracze sprowadzeni w zimowym oknie transferowym.

piłkarze Widzewa Łódź Materiały prasowe / Widzew.com / Marcin Bryja / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Drużyna z Łodzi zdobyła prowadzenie w 11. minucie. Paweł Tomczyk pokonał Marka Kozioła strzałem z rzutu karnego. Napastnik Widzewa sam wywalczył oraz wykorzystał jedenastkę. Drugiego gola strzelił w 39. minucie Piotr Samiec-Talar, który dobił uderzenie Przemysława Kity. Gospodarze nie pozwolili Koronie Kielce na zmniejszenie strat do końca rywalizacji.

Autorzy bramek dołączyli do zespołu Enkeleida Dobiego w zimowym oknie transferowym. Paweł Tomczyk związał się kontraktem z pierwszoligowcem po rozstaniu ze Stalą Mielec. Z kolei Samiec-Talar został wypożyczony ze Śląska Wrocław. Poza wspomnianymi zawodnikami w Widzewie zadebiutował Jakub Wrąbel i zachował czyste konto.

Paweł Tomczyk miał nawet powód do niedosytu po ostatnim gwizdku. Oddał jeszcze jeden strzał do bramki, ale gol został anulowany z powodu spalonego. Po przerwie Tomczyk zabrał się za wykonanie drugiego rzutu karnego, ale tym razem przegrał pojedynek z Koziołem. Krótko po tym zdarzeniu Marko Pervan miał najlepszą możliwość zdobycia bramki kontaktowej dla Korony, ale minimalnie spudłował.

Po zwycięstwie w zaległym meczu beniaminek z Łodzi jest na 10. miejscu w tabeli. Awansował o trzy lokaty między innymi kosztem kielczan. W Fortuna I lidze jest jeszcze jeden mecz do rozegrania z rundy jesiennej. Ponownie z udziałem Widzewa, który 10 marca zmierzy się z Odrą Opole.

Widzew Łódź - Korona Kielce 2:0 (2:0)
1:0 - Paweł Tomczyk (k.) 11'
2:0 - Piotr Samiec-Talar 39'

W 51. minucie Paweł Tomczyk (Widzew) nie wykorzystał rzutu karnego. Marek Kozioł obronił.

Widzew: Jakub Wrąbel - Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Patryk Stępiński (90' Filip Becht) - Mateusz Michalski (75' Dominik Kun), Patryk Mucha, Mateusz Możdżeń, Piotr Samiec-Talar (70' Michael Ameyaw) - Przemysław Kita (75' Bartłomiej Poczobut), Paweł Tomczyk (69' Marcin Robak)

Korona: Marek Kozioł - Grzegorz Szymusik (83' Zvonimir Petrović), Rafał Kobryń, Mario Zebić, Remigiusz Szywacz, Dawid Lisowski - Marko Pervan (67' Paweł Łysiak), Hugo Diaz (63' Marcel Gąsior), Filipe Oliveira (83' Radosław Turek), Emile Thiakane - Kubilay Yilmaz (67' Jacek Kiełb)

Żółte kartki: Kita, Możdżeń (Widzew) oraz Zebić, Petrović (Korona)

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)