Serie A: Atalanta i AS Roma zwyciężyły. Sebastian Walukiewicz ograny w 90. minucie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FABIO MURRU  / Na zdjęciu: mecz Cagliari - Atalanta
PAP/EPA / FABIO MURRU / Na zdjęciu: mecz Cagliari - Atalanta

Luis Muriel zapewnił Atalancie wygraną 1:0 z Cagliari Calcio w 90. minucie. Przed strzałem zakręcił Sebastianem Walukiewiczem. W innych niedzielnych meczach zwycięstwa odnieśli piłkarze AS Romy oraz UC Sampdorii.

Atalanta mierzyła się z Cagliari Calcio po raz drugi w 2021 roku. Finalista Pucharu Włoch spokojnie wyeliminował przeciwnika w meczu o awans do najlepszej ósemki. Grał wtedy w Bergamo, a w niedzielę odwiedził Sardynię i tym razem miał kłopot ze sforsowaniem obrony z Sebastianem Walukiewiczem w szeregach.

Trener Gian Piero Gasperini zareagował na problemy dwiema zmianami już w przerwie, tyle że po nich sytuacje podbramkowe zaczęli stwarzać nie jego podopieczni, a piłkarze z Cagliari. Szansy na zdobycie prowadzenia dla gospodarzy nie wykorzystali Joao Pedro i Charalampos Lykogiannis. Atalanta pozostała w grze o zwycięstwo i zdobyła bramkę na 1:0 w 90. minucie. Bohaterem końcówki okazał się Luis Muriel, który przed oddaniem strzału ograł Walukiewicza.

AS Roma zwyciężyła 3:0 z Udinese Calcio. W tym sezonie budzi uznanie, jak Giallorossi konsekwentnie punktują w meczach z przeciwnikami z dolnej połowy tabeli, a także jak wykorzystują atut własnego boiska. Bilans podopiecznych Paulo Fonseki w roli gospodarza to dziewięć zwycięstw oraz trzy remisy. Na Stadio Olimpico zostali pokonani tylko w derbach della Capitale przez Lazio. W tabeli są na trzecim miejscu.

Najważniejszym piłkarzem meczu był Jordan Veretout, który strzelił dwa gole. Francuz rozgrywa dobry sezon i w niedzielę przekroczył barierę 10 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej ligi. Liczby Veretouta to dziewięć trafień oraz dwie asysty. Lepsze w AS Romie ma tylko Henrich Mchitarjan. W doliczonym czasie przypomniał o sobie Pedro Rodriguez i ustalił wynik ładnym golem.

Sampdoria została wyprowadzona na mecz z ACF Fiorentiną przez kapitana Bartosza Bereszyńskiego. Drużyna z Genui była aktywna na początku meczu, ale jej akcje kończyły się strzałami niecelnymi, dlatego forma Bartłomieja Drągowskiego nie została wcześnie sprawdzona. Polak skapitulował po drugim uderzeniu celnym, które oddał Keita Balde w 31. minucie. Mógł zachować się odrobinę lepiej po dośrodkowaniu Gastona Ramireza z rzutu rożnego, ale nie popisali się przede wszystkim obrońcy. Fiorentina szybko odpowiedziała trafieniem na 1:1 Dusana Vlahovicia i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Fiorentina, po wyrównaniu, zagrała nieco odważniej w drugiej połowie i oddała strzał w słupek. Sampdoria odpowiedziała na to po wejściu na boisko zmienników. Fabio Quagliarella rozstrzygnął mecz golem na 2:1 w 71. minucie po dograniu Antonio Candrevy.

22. kolejka Serie A:

Cagliari Calcio - Atalanta BC 0:1 (0:0) 0:1 - Luis Muriel 90'

AS Roma - Udinese Calcio 3:0 (2:0) 1:0 - Jordan Veretout 5' 2:0 - Jordan Veretout (k.) 25' 3:0 - Pedro Rodriguez 90'

UC Sampdoria - ACF Fiorentina 2:1 (1:1) 1:0 - Keita Balde Diao 31' 1:1 - Dusan Vlahović 37' 2:1 - Fabio Quagliarella 71'

Czy Cagliari Calcio utrzyma się w tym sezonie w Serie A?