The Championship. Norwich wciąż na prowadzeniu. Występy Jóźwiaka i Białkowskiego

Kamil Jóźwiak spędził 86 minut na boisku w meczu Derby County z Middlesbrough (2:1). Bartosz Białkowski nie zdołał zanotować czystego konta, jego Millwall pokonało 2:1 Reading. Norwich zwyciężyło ze Stoke w stosunku 4:1.

Rafał Szymański
Kamil Jóźwiak Getty Images / Jon Hobley / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Podopieczni Wayne'a Rooney'a zgarnęli komplet punktów dzięki bramkom, które zdobyli Lee Gregory oraz Colin Kazim-Richards.Jednym trafieniem dla gości odpowiedział Neeskens Kebano. Kamil Jóźwiak obejrzał żółtą kartkę w 35. minucie i w końcówce został zastąpiony przez Tedena Mengiego. Krystian Bielik nie mógł pomóc kolegom z zespołu, ponieważ przechodzi rehabilitację.

Równolegle toczyło się spotkanie Reading z Millwall. Zgodnie z przewidywaniami, między słupkami gości stanął Bartosz Białkowski. Wynik otworzył Alfa Semedo. W ostatnim kwadransie szalę zwycięstwa na korzyść ekipy Polaka przechyli Matt Smith oraz Mason Bennett.

Norwich City utrzymało się na pozycji lidera stawki The Championship. W sobotę "Kanarki" pokonały 4:1 Stoke City. Dublet skompletował Teemu Pukki, na listę strzelców wpisali się też Todd Cantwell i Emiliano Buendia. Nick Powell zdobył bramkę kontaktową.

Przemysław Płacheta nie został uwzględniony w kadrze meczowej Norwich. To była decyzja Daniela Farke. Serwis skauci.uk poinformował, że absencja reprezentanta Polski nie jest związana z kontuzją.