Łukasz Skorupski bez straty bramki. Tak jego występ ocenili Włosi

Łukasz Skorupski zachował czyste konto, a jego Bologna FC w przekonującym stylu pokonała Parmę 3:0. Polak nie popełniał błędów, co nie umknęło uwadze włoskich mediów.

Mateusz Kozanecki
Łukasz Skorupski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Bologna FC wrócili na właściwe tory. W niedzielę pokonali na wyjeździe Parma Calcio 1913 aż 3:0 - dwie bramki strzelił Musa Barrow, a wynik ustalił Riccardo Orsolini.

Dobre spotkanie rozegrał Łukasz Skorupski. Na uwagę zasługuje jego interwencja z pierwszej połowy, kiedy obronił strzał Gastona Brugmana zza pola karnego. Zachował czyste konto po raz trzeci w Serie A.

"Dobra interwencja w 28. minucie. Przez większość spotkania oglądał rywalizację niczym widz" - skomentowali dziennikarze tuttomercatoweb.com, przyznając mu "szóstkę" (w skali 1-10). Chcieli w ten sposób podkreślić, że Skorupski miał w niedzielę niewiele pracy.

Taką samą notę Polakowi przyznało także Sky Sport. Co ciekawe, była to najniższa nota w zespole. Taką samą otrzymało jeszcze czterech innych graczy.

"Skorupski popisał się odbijając strzał Brugmana na rzut rożny" - podkreślili dziennikarze "Corriere dello Sport". Skorupski otrzymał od nich notę 6,5, podobnie jak od modena2000.it.

"Szóstkę" Polakowi dał natomiast portal calcionews24.com, który dość surowo podszedł do ocen piłkarzy. Strzelec dwóch bramek - Barrow dostał bowiem notę 7.

Dzięki wygranej Bologna wskoczyła na 13. miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Sinisy Mihajlovicia mają na swoim koncie 23 punkty. W najbliższy piątek, 12 lutego o godz. 20:45 zmierzą się z Benevento Calcio Kamila Glika.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Jak ocenisz występ Łukasza Skorupskiego?