Ligue 1: PSG coraz bliżej lidera po wygranej z Brest. Rennes zatrzymało Olympique Lyon

Choć wygrali 3:0, długo męczyli się z rywalem. Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali u siebie w 19. kolejce Ligue 1 Stade Brestois 29, ale do 81. minuty prowadzili zaledwie jedną bramką.

Krzysztof Sędzicki
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Był to pierwszy mecz Mauricio Pochettino w roli trenera PSG na Parc des Princes. Argentyński szkoleniowiec bardzo chciał odnieść pierwsze zwycięstwo ze swoim nowym zespołem. Przypomnijmy, że w środowym debiucie 48-letni trener zremisował na wyjeździe z Saint-Etienne.

- To dla mnie wyjątkowy mecz, bo wracam na ten obiekt osiemnaście lat po tym, jak grałem tu w koszulce PSG. Żałuję bardzo, że na tym meczu nie będzie kibiców, ale mam nadzieję, że wrócą tak szybko, jak tylko będzie to możliwe - mówił na konferencji przed meczem.

Od dłuższego czasu stołeczna ekipa boryka się z kontuzjami. Wciąż z gry wyłączeni są Bernat, Danilo, Kimpembe, Paredes, Rafinha oraz Neymar. Nie przeszkodziło to jednak ekipie PSG w tym, by kontrolować przebieg sobotniego meczu. Prowadzenie objęła już w 16. minucie po rzucie rożnym. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Moise Kean.

Trzeba jednak przyznać, że goście dzielnie się bronili. Głównie za sprawą bramkarza Gautiera Larsonneura, ale kilka kontrataków wyprowadzanych przez Stade Brestois mogło zakończyć się bramkami. Sprawę zamknęły gole Mauro Icardiego w 81. i Pablo Sarabii w 83. minucie.

Dzięki tej wygranej, a także remisowi lidera Ligue 1 Olympique Lyon na wyjeździe z Saint-Etienne, paryżanie zbliżyli się do pierwszej pozycji na jeden punkt. Ale 39 "oczek" ma też trzecie Lille OSC, które wymęczyło wygraną 1:0 z ostatnim w tabeli Nimes. Teraz ekipę PSG czeka w środę mecz o Superpuchar Francji z Olympique Marsylia.

Paris Saint-Germain - Stade Brestois 29 3:0 (1:0)
1:0 - Moise Kean 16'
2:0 - Mauro Icardi 81'
3:0 - Pablo Sarabia 83'

Girondins Bordeaux - FC Lorient 2:1 (2:1)
1:0 - Remi Oudin 13'
1:1 - Teremas Mofi 23'
2:1 - Remi Oudin 43'