Ligue 1: rozczarowujący debiut Pochettino w PSG. Podział punktów w Saint-Etienne

Paris Saint-Germain tylko zremisowało w debiucie Mauricio Pochettino. Mecz z AS Saint-Etienne zakończył się wynikiem 1:1. Argentyńczyk z pewnością nie może zaliczyć do udanych debiutu na ławce trenerskiej w nowym klubie.

Rafał Szymański
Moise Kean Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Moise Kean
Nowy trener paryżan w pierwszym spotkaniu w nowej roli nie zdecydował się na rewolucję w wyjściowym składzie. Co ważne, w kadrze meczowej zabrakło Neymara. Brazylijska gwiazda w dalszym ciągu leczy kontuzję kostki.

Zgodnie z przewidywaniami od początku spotkania to zawodnicy Paris Saint-Germain dyktowali tempo gry. Gospodarze sukcesywnie odpierali ataki giganta i wreszcie jako pierwsi trafili do siatki.

W 19. minucie Idrissa Gueye stracił piłkę przed linią pola karnego. Błąd Senegalczyka wykorzystał Zaydou Youssouf, który podał do  Denisa Bounagi. 26-latek asystował przy trafieniu Romaina Hamoumy.

Gracze AS Saint-Etienne długo nie czekali na odpowiedź. Trzy minuty później Marco Verratti dograł do Moise'a Keana. Włoch sprawnie obrócił się w polu karnym i po raz 8. zdobył bramkę w bieżącym sezonie ligowym.

W drugiej połowie piłkarze ASSE często dochodzili do głosu. Najdogodniejszą sytuację miał jednak Kean. Rewelacyjny 20-latek dopadł do piłki po znakomitym dośrodkowaniu Angela Di Marii i z niewielkiej odległości nie zdołał pokonać Jessy'ego Moulina.

Moulin jeszcze kilka razy dobrze interweniował i w dużym stopniu pomógł swoim kolegom. W ostatniej minucie Pablo Sarabia mógł zmienić losy meczu, ale strzelił wysoko nad poprzeczką. W ten sposób Mauricio Pochettino tylko zremisował ze znacznie niżej notowanym rywalem w swoim debiucie w nowych barwach.

W meczu o godz. 19:00 FC Lorient poległo 2:5 z AS Monaco. Radosław Majecki po raz kolejny nie podniósł się z ławki zespołu z księstwa.

Na fotelu lidera utrzymał się Olympique Lyon. Podopieczni Rudiego Garcii nie pozostawili złudzeń RC Lens i zwyciężyli 3:2.

AS Saint-Etienne - Paris Saint-Germain 1:1 (1:1)
1:0 - Romain Hamouma 19'
2:0 - Moise Kean 22'

AS Saint-Etienne: Jessy Moulin - Mathieu Debuchy, Harold Moukoudi, Panagiotis Retsos, Timothee Kolodziejczak, Lucas Douath, Zaydou Youssouf (83' Charles Abi), Arnaud Nordin (82' Adil Aouchiche), Kevin Monnet-Paquet (63' Ryad Boudebouz), Romain Hamouma (83' Aimen Moueffek), Denis Bounaga (88' Alpha Sissoko).

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Colin Dagba (Timothee Pembele 63'), Marquinhos, Thilo Kehrer, Mitchel Bakker, Marco Verratti, Idrissa Gueye (63' Julian Draxler), Ander Herrera, Angel Di Maria (84' Pablo Sarabia), Kylian Mbappe, Moise Kean.

Żółte kartki: Panagiotis Retsos (AS Saint-Etienne) - Julian Draxler (Paris Saint-Germain).

Sędziował: Clement Turpin.