II liga: Garbarnia Kraków w wysokiej formie. Żwawy marsz w górę tabeli

Garbarnia Kraków na pewno nie będzie zimować w strefie spadkowej, a może nawet w górnej części tabeli. W zaległym meczu wygrała 2:1 ze Zniczem Pruszków i była to konfrontacja pełna walki, w której gole padły po stałych fragmentach gry.

mecz Garbarnia Kraków - GKS Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Garbarnia Kraków - GKS Katowice
Drużyna Łukasza Surmy miała w rundzie jesiennej problemy, ale zdążyła przed końcem roku odbudować formę. Garbarnia Kraków jest niepokonana od pięciu kolejek i wywalczyła w nich 11 punktów. W środę zagrała z nierównym Zniczem Pruszków i wykorzystała atut własnego boiska.

Garbarnia zaatakowała na początku rywalizacji, a Znicz nie przebierał w środkach i hamował jej akcje faulami. W 5. minucie Marek Masiuda dostał podanie od Jakuba Kowalskiego i został zatrzymany przewinieniem w polu karnym. Jakub Bąk zabrał się za wykonanie jedenastki i dał prowadzenie 1:0 gospodarzom. Otwarcie w ich wykonaniu było znakomite, ale spotkanie nie było później proste.

Garbarnia utrzymała zaliczkę do przerwy, choć Znicz w drugim kwadransie przejął inicjatywę i przeprowadził małe oblężenie pola karnego gospodarzy. Drużyna z Mazowsza zdołała przed końcem pierwszej połowy doprowadzić do remisu w statystyce strzałów, ale jedynym celnym w meczu pozostawało to oddane przez Jakuba Bąka z rzutu karnego.

Znicz nie rezygnował i na drugą część przygotował lepszy plan odrobienia strat. W 62. minucie Maciej Machalski doprowadził do remisu 1:1 z rzutu karnego i pozbawiona prowadzenia Garbarnia musiała ponownie zorganizować się do ataku. Końcówka konfrontacji zapowiadała się interesująco, a trenerzy zaczęli rotować zawodnikami w jedenastkach.

Gola na 2:1 w 72. minucie strzelił właśnie wprowadzony z ławki rezerwowych Tomasz Kołbon. Ponownie wynik zmienił się po stałym fragmencie gry, ale tym razem nie po rzucie karnym, a rożnym. Kołbon zachował się przytomnie po wrzutce, dopadł do piłki i swoim uderzeniem rozstrzygnął spotkanie. Były w nim aż 43 faule, a także osiem żółtych kartek. Zajętym walką piłkarzom nie wystarczyło już czasu na kolejne trafienie do bramki.

Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków 2:1 (1:0)
1:0 - Jakub Bąk (k.) 6'
1:1 - Maciej Machalski (k.) 62'
2:1 - Tomasz Kołbon 72'

Garbarnia: Dorian Frątczak - Jakub Kowalski, Marek Masiuda, Donatas Nakrosius, Rafał Górecki (46' Grzegorz Marszalik) - Błażej Radwanek, Kacper Laskoś (60' Tomasz Kołbon), Dawid Malik (62' Bruno Wacławek), Kamil Kuczak, Daniel Morys - Jakub Bąk (77' Mateusz Duda)

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Maciej Wichtowski, Martin Baran, Marcin Rackiewicz (80' Patryk Kubicki) - Maciej Machalski, Krystian Pomorski - Krystian Tabara (80' Jakub Zagórski), Lukas Hrnciar, Gabor Grabowski (72' Jakub Górski) - Mariusz Gabrych (68' Paweł Tarnowski)

Żółte kartki: Laskoś, Kowalski, Morys, Nakrosius, Masiuda (Garbarnia) oraz Baran, Machalski, Tarnowski (Znicz)

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Czytaj także: Górnik Łęczna popisał się w twierdzy. GKS Tychy również wygrał u siebie Czytaj także: Remis za plecami liderów. Radomiak i Arka Gdynia nie zachwycili

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Garbarnia Kraków będzie zimować w górnej części tabeli?