Ligue 1: zwycięska seria AS Monaco trwa, Radosław Majecki znów spędził cały mecz na ławce rezerwowych

AS Monaco, którego zawodnikiem jest Radosław Majecki (spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych), nie zwalnia tempa w Ligue 1 2020/2021. Tym razem podopieczni Nico Kovaca ograli u siebie Nimes Olympique 3:0, triumfując po raz 4. z kolei.

Tomasz Rosiński
Radosław Majecki Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Radosław Majecki
Monaco przystępowało do niedzielnej rywalizacji w roli faworyta i chciało przedłużyć swoją zwycięską serię we francuskiej ekstraklasie do czterech wygranych z rzędu, co mu się udało zrealizować.

Gospodarze od początku konfrontacji mieli sporą przewagę optyczną, dłużej utrzymywali się przy piłce i w 19. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Kevin Volland zgrał piłkę głową do Sofiane Diopa, a ten uderzył z około 15 metrów i pokonał Baptiste'a Reyneta.

Zespół z Monako po strzeleniu gola szukał kolejnego trafienia, zaś pomogła mu w tym czerwona kartka dla Lucasa Deauxa, którą sędzia pokazał mu za faul w 69. minucie.

Po chwili AS Monaco wykorzystało przewagę, a bramkę na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył Gelson Martins, któremu asystował Ruben Aguilar.

Niespełna 120 sekund później wynik konfrontacji ustalił Volland, któremu futbolówkę jak na tacy wyłożył Wissam Ben Yedder.