III liga. Ruch Chorzów nie do zatrzymania. Ósma wygrana z rzędu

Ruch Chorzów wygrał po raz ósmy z rzędu. Tym razem Niebiescy 3:0 pokonali w Legnicy rezerwy Miedzi. Wiele wskazuje na to, że sprawa awansu w III grupie III ligi rozstrzygnie się między Niebieskimi i Polonią Bytom.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Facebook / Ruch Chorzów / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Na finiszu rundy jesiennej Ruch Chorzów jest nie do zatrzymania. W październiku podopieczni Łukasza Berety wygrali w lidze wszystko. W listopadzie 14-krotni mistrzowie Polski kontynuują świetną serię. W sobotę 3:0 ograli w Legnicy drugi zespół Miedzi.

W podstawowej jedenastce gości zabrakło mającego dokuczliwy uraz Łukasza Janoszki. "Ecik" całe spotkanie mógł spokojnie obejrzeć z ławki rezerwowych. Jego partnerzy od początku meczu przeważali i w 23. minucie objęli prowadzenie. Niebiescy niemal wjechali do bramki gospodarzy, a akcję sfinalizował kapitan zespołu Tomasz Foszmańczyk.

Później Ruchowi brakowało skuteczności i trochę szczęścia. Miedź niewiele potrafiła zdziałać, ale cały czas miejscowi byli świadomi, że do remisu brakuje im jednego trafienia. Na drugiego gola trzeba było czekać do 69. minuty, kiedy ładnym strzałem do siatki trafił Mariusz Idzik. Trzynaście minut później efektownym uderzeniem popisał się Michał Mokrzycki, który wrócił do podstawowego składu.

Ruch wygrał 3:0, ale nie uciekł w tabeli wiceliderowi Polonii. Zespół z Bytomia także sięgnął po trzy punkty i do lidera traci ich pięć. Potknęła się po raz kolejny Ślęza Wrocław i od Ruchu ma ich zgromadzonych dziesięć mniej (wrocławianie mają jeden mecz zaległy).

Miedź II Legnica - Ruch Chorzów 0:3 (0:1)
0:1 - Tomasz Foszmańczyk 23'
0:2 - Mariusz Idzik 69'
0:3 - Michał Mokrzycki 82'

Miedź II Legnica: Szpaderski - Rogoziński, Świątko, Maciejewski, Taranek (88' Stróżyński), Bahaid, Bruno Garcia (63' Bruno Raposa), Niewiadomski (88' Urbański), Lewandowski, Carastoian, Katshima (46' Pojasek).

Ruch Chorzów
: Bielecki - Będzieszak (72' Lechowicz), Kasolik, Kawula, Kwaśniewski - Mokrzycki, Sikora - Paszek, Foszmańczyk (87' Kowalski), Winciersz (78' Rudek) -Idzik (87' Neugebauer).

Żółte kartki: Bahaid, Świątko (Miedź) oraz Będzieszak, Lechowicz (Ruch).

Sędzia
: Bartosz Owsiany (Opole).

III liga: seria Adama Żaka trwa. Klęska Polonii Środa Wlkp.
III liga: pewny krok trójki liderów. Ruch Chorzów, Polonia Środa Wlkp. i Wisła Puławy na zwycięskiej ścieżce

Runda jesienna zostanie rozegrana w całości?