Grecja. Dobry powrót Karola Świderskiego do pierwszego składu. Polak strzelił gola, a jego zespół zwyciężył

Karol Świderski zaliczył dobry powrót do pierwszego składu. Napastnik, który przez ponad miesiąc czasu wchodził z ławki, zagrał od pierwszych minut i strzelił gola. Jego PAOK Saloniki wygrał na wyjeździe z Panetolikosem 3:1.

Mateusz Byczkowski
Karol Świderski Getty Images / Fermin Rodriguez/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Karol Świderski
Niedzielny mecz z Panetolikosem był bardzo ważny dla Karola Świderskiego. Trener PAOK Saloniki, Pablo Garcia ostatni raz wystawił byłego zawodnika Jagiellonii Białystok w pierwszym składzie 18 września w ligowym spotkaniu z Atromitosem Ateny.

Polak szybko pokazał, że decyzja o wpuszczeniu go od początku, nie była błędem. Świderski otworzył wynik spotkania w 18. minucie pięknym strzałem głową. Mimo przewagi zespołu Polaka gospodarze kilka minut po przerwie wywalczyli rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Gregory Ariyibi.

PAOK Saloniki odpowiedział dopiero w końcówce spotkania. Bramkę na 2:1, sześć minut po wejściu na boisko zdobył rezerwowy Nika Ninua. Wynik meczu w 95. minucie po rzucie karnym ustalił były piłkarz Lechii Gdańsk, Antonio Colak.

Karol Świderski mimo że ostatnio częściej wchodził z ławki, w lidze ma już trzy bramki i jedną asystę. Jego PAOK Saloniki zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a do liderującej drużyny Aris Saloniki traci cztery punkty.

Kolejny mecz drużyna Polaka zagra już w czwartek (5.11) przeciwko PSV Eindhoven w ramach Ligi Europy.