Fortuna I liga: silny nurt Odry Opole. Korona Kielce ponownie pokonana u siebie

Odra Opole dostała się na drugie miejsce w tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy dzięki zwycięstwu 2:0 z Koroną Kielce. Podopieczni Dietmara Brehmera są niepokonani od siedmiu kolejek, a po raz szósty zachowali czyste konto.

radość piłkarzy Odry Opole WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: radość piłkarzy Odry Opole
Korona Kielce nie zapunktowała i nie strzeliła gola w trzech ostatnich meczach na własnym stadionie, a na domiar złego dla siebie straciła siedem bramek. Podopieczni Macieja Bartoszka mieli sporo do naprawienia, jeżeli chcieli osiągnąć lepszy wynik w pojedynku z Odrą Opole niż w starciach z Górnikiem Łęczna i Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, ale diametralnego progresu nie było widać.

Pierwsza połowa była jeszcze obiecująca dla kielczan. Marek Kozioł poradził sobie ze strzałami Krzysztofa Janusa i Piotra Żemły, a i po przeciwnej stronie boiska zrobiło się dwa razy niebezpiecznie dla opolan. Uderzenia Jacka Podgórskiego oraz Emile'a Thiakane przeleciały nieznacznie obok bramki Kacpra Rosy.

Odra przeprowadziła decydujący o zwycięstwie szturm krótko po powrocie z szatni na boisko. W 50. minucie Konrad Nowak znalazł swoim strzałem dalszy narożnik w bramce Marka Kozioła, a na 2:0 trafił w 53. minucie Przemysław Szarek. Skierował on piłkę do własnej bramki, interweniując nieszczęśliwie po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa.

Gospodarzom pozostało jeszcze trochę czasu na odpowiedź, ale nie strzelili nawet gola kontaktowego. Grający ponownie jako napastnik Emile Thiakane nie wykorzystał centry Jacka Podgórskiego, a kiedy zdecydował się na strzał z dystansu, to trafił w poprzeczkę. Przymierzyć zza pola karnego nie udało się również Jackowi Kiełbowi.

Odra zachowała czyste konto w sześciu z ośmiu meczów tego sezonu, jest niepokonana od siedmiu kolejek. Wygrana podopiecznych Dietmara Brehmera odniesiona w niedzielę to ich druga w historii w Kielcach, a skutkuje awansem na pozycję wicelidera.

Korona Kielce - Odra Opole 0:2 (0:0)
0:1 - Konrad Nowak 50'
0:2 - Przemysław Szarek (sam.) 53'

Korona: Marek Kozioł - Jacek Podgórski, Themistoklis Tzimopoulos, Przemysław Szarek, Kornel Kordas - Marcel Gąsior (86' Piotr Basiuk), Mateusz Cetnarski (56' Maciej Firlej) - Jacek Kiełb (86' Bartosz Prętnik), Zvonimir Petrović (86' Mateusz Sowiński), Paweł Łysiak (69' Wiktor Długosz) - Emile Thiakane

Odra: Kacper Rosa - Kacper Tabiś, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Konrad Matuszewski - Miłosz Trojak - Tomas Mikinic (58' Mateusz Gancarczyk), Sebastian Bonecki (89' Łukasz Winiarczyk), Konrad Nowak (71' Rafał Niziołek), Krzysztof Janus (89' Maciej Wróbel) - Arkadiusz Piech (71' Dawid Czapliński)

Żółte kartki: Tzimopoulos, Petrović, Prętnik (Korona) oraz Trojak, Matuszewski (Odra)

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)