Sparingi: efektowne zwycięstwo kolejnego rywala Polaków w Lidze Narodów

W środowym meczu towarzyskim reprezentacja Włoch, która w niedzielę zmierzy się z Polską w Lidze Narodów, rozbiła przed własną publicznością Mołdawię 6:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze reprezentacji Włoch PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Włoch
Włosi w starciu z mołdawskim zespołem urządzili sobie festiwal strzelecki, zdobywając w sumie sześć bramek. Dwoma trafieniami popisał się Stephan El Shaarawy, a po jednym golu dołożyli Bryan Cristante, Francesco Caputo i Domenico Berardi oraz "samobója" zaliczył Veaceslav Posmac.

Wicemistrzowie świata, Chorwaci, odwrócili losy rywalizacji ze Szwajcarią, która jako pierwsza za sprawą Mario Gavranovicia w 31. minucie wyszła na prowadzenie. Jednakże później piłkę do siatki posłali Josip Brekalo i Mario Pasalić, którzy zapewnili zwycięstwo przyjezdnym.

Bardzo ciekawe widowisko stworzyli Niemcy i Turcy. Gospodarze w 81. minucie po golu Luki Waldschmidta wygrywali 3:2 i wydawało się, że dowiozą triumf do końca. Tak się jednak nie stało, gdyż w czwartej minucie doliczonego czasu gry do remisu doprowadził Kenan Karaman, ustalając wynik tego meczu.

Holendrzy, przeciwnicy Biało-Czerwonych w Lidze Narodów, przegrali u siebie z Meksykiem 0:1. Jedyną bramkę podczas tej konfrontacji zdobył z rzutu karnego Raul Jimenez.

Francja, podobnie jak Italia, rozbiła rywala w pył, ogrywając kadrę Ukrainy 7:1. Dublet w trakcie tego meczu ustrzelił Olivier Giroud.