Liga Europy. FC Kopenhaga - Piast Gliwice. Zobacz bramkę Kamila Wilczka

Niespodzianki nie było. Piast Gliwice przegrał na wyjeździe z FC Kopenhaga 0:3 i zakończył występy w eliminacjach Ligi Europy. Jedną bramkę dla drużyny z Danii zdobył Kamil Wilczek.

Mateusz Domański
Kamil Wilczek (z prawej) PAP / Claus Rasmussen / Na zdjęciu: Kamil Wilczek (z prawej)
Faworyt nie zawiódł. FC Kopenhaga rozprawiła się z Piastem Gliwice w meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w 14. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Kamil Wilczek.

Premierowe trafienie padło po tym, jak Jakub Holubek nie upilnował na prawym skrzydle Pepa Biela, który dograł przed bramkę do Kamila Wilczka. Polski piłkarz "dzióbnął" piłkę niemal na linii, kierując ją do siatki.

Duńczycy grali dość swobodnie, widać było, że są bardziej pewni siebie, ale też nie byli nieomylni. Zdarzały się sytuacje, w których gliwiczanie mogli zdobyć bramkę, jednak ostatecznie żadnej z nich nie wykorzystali.

W 58. minucie Wilczek do gola dołożył asystę. Wtenczas świetnie obsłużył Jonasa Winda, który trafił do siatki po rykoszecie. W doliczonym czasie gry jeszcze jedną bramkę dorzucił Pep Biel, któremu podawał Carlos Zeca. Mecz zakończył się triumfem Duńczyków 3:0.

Piast zakończył swoją przygodę z europejskimi pucharami, natomiast drużyna Kamila Wilczka uzyskała przepustkę do kolejnej fazy zmagań w ramach Ligi Europy.