Liga Mistrzów: Celtic Glasgow pokonany przez Ferencvarosi. Patryk Klimala i Grzegorz Sandomierski odpadli

Nie ma już Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów. Pokonany został również Celtic, którego piłkarzem jest Patryk Klimala, a także CFR Cluj z Grzegorzem Sandomierskim w kadrze.

Olivier Ntcham of Celtic (z lewej) i Wergiton do Rosario Calmon (z prawej) PAP/EPA / Mark Runnacles / Na zdjęciu: Olivier Ntcham of Celtic (z lewej) i Wergiton do Rosario Calmon (z prawej)
Celtic rozczarował, choć zagrał na własnym stadionie. Przeciwnikiem zespołu Patryka Klimali był Ferencvarosi TC, który stara się regularnie poprawiać swoje notowania na europejskiej arenie. Podopieczni Serhija Rebrowa zdobyli prowadzenie 1:0 już w 7. minucie. David Siger precyzyjnie przymierzył zza pola karnego. Ferencvaros pokazał pazur i w drugiej połowie nie dał się zdemobilizować golem na 1:1 Ryana Christie. To mistrz Węgier rozstrzygnął pojedynek uderzeniem na 2:1 Tokmaca Nguena w 75. minucie. Klimala spędził cały mecz na ławce rezerwowych Celticu, a w lepszym zespole zagrali Adnan Kovacević i Lasza Dwali znani z PKO Ekstraklasy.

Konfrontacja CFR Cluj z Dinamem Zagrzeb mogła być meczem z dwoma polskimi akcentami, a zabrakło choćby jednego. Grzegorz Sandomierski powrócił, ale tylko na ławkę rezerwowych mistrza Rumunii, a Damian Kądzior jest o krok od transferu do hiszpańskiego Eibar i nie wybrał się już do Klużu. Podstawowym bramkarzem CFR jest Cristian Balgradean i skapitulował już w 14. minucie po strzale Amera Gojaka. Mistrz Rumunii nie zamierzał jednak składać broni i stworzył pasjonujące widowisko, w którym po dogrywce było 2:2. Dinamo zapewniło sobie awans dopiero w siódmej serii konkursu rzutów karnych, choć od 55. minuty grało w osłabieniu.

Od wtorku interesująco jest na ścieżce niemistrzowskiej. AZ Alkmaar wrócił z naprawdę dalekiej podróży w wygranym 3:1 meczu z Viktorią Pilzno, a jego rywale z Czech muszą czuć potężne rozczarowanie. Viktoria objęła prowadzenie w ostatnim kwadransie podstawowego czasu, a przedstawiciel Eredivisie doprowadził do dogrywki strzałem z rzutu karnego w 95. minucie. Wyraźnie uskrzydlony AZ poszedł za ciosem i strzelił kolejne gole w dodatkowych dwóch kwadransach.

Miłe złego początki przeżyli również piłkarze NK Celje. Mistrz Słowenii prowadził z Molde FK, ale po przerwie pozwolili rywalom z Norwegii odwrócić wynik na 2:1. Etzaz Hussain wyrównał z pomocą katastrofalnie interweniującego bramkarza, a konfrontację rozstrzygnął strzałem z bliska Leke James.

Z atutu własnego boiska skorzystali azerski Karabach Agdam, białoruskie Dinamo Brześć oraz szwajcarscy Young Boys Berno. Na wyjazdach poradzili sobie ze swoimi przeciwnikami izraelski Maccabi Tel Awiw, austriacki Rapid Wiedeń i FC Midtjylland. Klub z Danii zwyciężył 1:0 z Ludogorcem Razgrad.