Liga Europy. Sevilla - Inter: Conte wpadł w furię po zachowaniu piłkarza rywali

Na początku finału Ligi Europy doszło do sporego zamieszania przy ławkach rezerwowych. W rezultacie żółtą kartką ukarany został trener Interu Mediolan - Antonio Conte. "Poczekam na ciebie później" - tak Włoch odgrażał się piłkarzowi Sevilli.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Antonio Conte PAP/EPA / Lars Baron / Na zdjęciu: Antonio Conte
Od pierwszego gwizdka mecz Sevilla FC - Inter Mediolan był niezwykle intensywny. Na przerwę piłkarze schodzili przy remisie 2:2, a wielkie emocje mieliśmy także przy ławkach rezerwowych, gdzie doszło do sporego zgrzytu.

W 16. minucie zawodnicy i sztab szkoleniowy Interu domagali się drugiego rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką Diego Carlosa. Doszło do ostrej wymiany zdań przy ławkach rezerwowych, a w zamieszaniu trenera Antonio Conte postanowił podrażnić piłkarz Sevilli - Ever Banega.

Jak informują włoskie media, Argentyńczyk podszedł do szkoleniowca Interu, położył dłoń na jego włosach i powiedział "chciałem sprawdzić, czy to peruka". To zachowanie doprowadziło Conte do furii. "Poczekam na ciebie później, wynoś się" - odgrażał się Włoch.

Sędzia usłyszał słowa trenera i ukarał go żółtą kartką. Co ciekawe, Banedze się upiekło i z całego starcia wyszedł bez żadnej kary.

Ostatecznie Sevilla pokonała Inter 3:2 i po raz szósty w historii zgarnęła trofeum za wygraną w Lidze Europy (dawniej Puchar UEFA). Żadna inna drużyna nie może pochwalić się taką kolekcją. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ.