Puchar Włoch. Fenomenalne zagranie Davida Ospiny. Zobacz bramkę dla Napoli

W meczu rewanżowym 1/2 finału Pucharu Włoch pomiędzy Napoli i Interem Mediolan akcję bramkową gospodarzy rozpoczął David Ospina. Zrobił to genialnie.

Piotr Bobakowski
Dawid Ospina Twitter / twitter.com/sport_tvppl / Dawid Ospina
SSC Napoli zremisowało z Interem Mediolan (1:1, w pierwszym meczu 1:0) i awansowało do finału Pucharu Włoch, w którym zmierzy się z Juventusem Turyn (17 czerwca). W spotkaniu na Stadio San Paolo geniuszem błysnął David Ospina. Kolumbijczyk miał swój udział w zdobyciu gola na 1:1.

W 41. minucie Ospina dalekim wybiciem piłki uruchomił kontratak Napoli, po którym padło wyrównanie. Strzelcem gola był Dries Mertens. Asystę zanotował Lorenzo Insigne, który pobiegł do piłki zagranej przez Ospinę.

"Na samym początku meczu Ospina zawinił przy golu (Christiana Eriksena - przyp. red.)..., ale zrehabilitował się fantastycznie - co za kontra Napoli" - skomentowano na twitterowym profilu TVP Sport, gdzie zamieszczono wideo z bramką strzeloną przez gospodarzy.

W sobotnim meczu w barwach Napoli zaprezentowali się Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Pierwszy z nich wyszedł w podstawowym składzie i rozegrał 85 minut, a drugi zameldował się na boisku w 75. minucie.