Fortuna I liga. Wysoka porażka Stali Mielec z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza

Wicelider Fortuna I ligi Stal Mielec 0:3 przegrał na własnym stadionie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Bramki dla gości zdobywali Piotr Wlazło z rzutu karnego oraz Vladislavs Gutkovskis.

Michał Piegza
radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza Newspix / KAROL SLOMKA / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza
Celem mielczan w trwającym sezonie jest awans po latach do ekstraklasy. Wysokie zwycięstwo w pierwszym wiosennym meczu w Grudziądzu nad Olimpią (5:0) zaostrzyło apetyty.

W potyczce z plasującą się w środku Fortuna I lig Bruk-Bet Termaliką od początku przeważali gospodarze. Goście w pierwszym swoim meczu w 2020 roku przegrali 1:2 z Chojniczanką, ale wciąż mogą myśleć o miejscach barażowych.

Piłkarze z Niecieczy początkowo skupiali się na defensywie. Stal mogła gola zdobyć już w 3. minucie. Z rzutu wolnego groźnie uderzył Krystian Getinger, Tomasz Loska zdołał wybić piłkę. W 17. minucie kolejny raz uderzał zawodnik Stali, tym razem pomylił się nieznacznie.

Na następne dobre okazje kibice musieli dość długo czekać. Niespodziewanie gola zdobyli zawodnicy z Niecieczy. W polu karnym sfaulowany został Marcin Grabowski, sędzia podyktował "jedenastkę", którą na gola zamienił Piotr Wlazło.

Po stracie bramki gospodarze nie potrafili odpowiedzieć przyjezdnym. Po zmianie stron Stal starała się zaatakować. Szanse na doprowadzenie do remisu zmarnował m.in. Mateusz Mak. Konkretniejsi byli goście, którzy w kilka minut zdobyli dwa gole.

W 57. minucie po szybkiej akcji Termaliki Marcin Wasielewski zagrał do Vladislavsa Gutkovskisa, a ten trafił do siatki. Chwilę później Łotysz minął już bramkarza, piłkę sprzed linii bramkowej wybił Maciej Urbańczyk. Snajper z Niecieczy zdobył jednak swojego drugiego gola. W 64. minucie Gutkovskis ustalił wynik gry uderzając do bramki z pola karnego.

Po trzecim ciosie gości Stal przestała wierzyć w możliwość odrobienia strat. Bruk-Bet bez problemów dowiózł wysokie zwycięstwo do końca meczu.

Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 (0:1)
0:1 - Piotr Wlazło (k.) 33'
0:2 - Vladislavs Gutkovskis 57'
0:3 - Vladislavs Gutkovskis 64'

Stal Mielec: Damian Primel - Krystian Getinger, Mateusz Żyro, Szymon Stasik, Wojciech Lisowski - Andreja Prokić (60'Robert Dadok), Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (65' Adrian Paluchowski), Maciej Urbańczyk (69' Lukas Bielak), Mateusz Mak - Michał Żyro.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Artem Putiwcew, Marcin Grabowski, Marcin Wasielewski (81' Michał Orzechowski), Mateusz Grzybek - Przemysław Szarek, Martin Miković (73' Feiz Shamsin) - Piotr Wlazło, Roman Gergel, Vlastimir Jovanović - Vladislavs Gutkovskis (86' Florin Purece).

Żółte kartki: Mateusz Żyro, Stasik, Lisowski, Paluchowski (Stal) oraz  Gutkovskis, Grzybek (Bruk-Bet).

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Czytaj także: --> II liga: falstart GKS-u Katowice i Stali Rzeszów. Lech II Poznań zremisował w meczu beniaminków --> Fortuna I liga: Odra Opole pokonała GKS Bełchatów. Pierwsza wygrana pod wodzą Dietmara Brehmera

Stal Mielec awansuje do PKO Ekstraklasy?