Bundesliga. Zobacz, dlaczego sędzia przerwał mecz TSG 1899 Hoffenheim z Bayernem Monachium (wideo)

W 77. minucie spotkanie pomiędzy Hoffenheim a Bayernem zostało przerwane. Wszystko przez transparent wywieszony przez pseudokibiców.

Dominika Pawlik
piłkarze Bayernu i Hoffenheim oczekują na wznowienie meczu PAP/EPA / ARMANDO BABANI / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu i Hoffenheim oczekują na wznowienie meczu
"Wszystko po staremu. DFB łamie słowo. Hopp był i będzie sku***" - tak wyglądał transparent wywieszony przez ultrasów Bayernu Monachium. Za pierwszym razem sędzia przerwał mecz w Hoffenheim i czekał, aż transparenty zostaną zdjęte.

Hansi Flick, a także piłkarze na czele z kapitanem Manuelem Neuerem, a później także Karl Heinz-Rummenige i Olivier Kahn, zainterweniowali u kibiców. Byli wściekli, bo ich zespół prowadził 6:0.

Ostatecznie mecz został wznowiony, a po kilku minutach transparent znów został uwidoczniony przez ultrasów. Sędzia przerwał znów mecz, piłkarze udali się do szatni. Transparent zniknął i starcie dokończono.

Zawodnicy obu ekip wymieniali ze sobą podania w środkowej strefie boiska, jakby w proteście na to, co zaserwowali kibice na trybunach.

Czy Bayern powinien zostać ukarany za zachowanie kibiców?