La Liga. Osasuna Pampeluna - Real Madryt: Królewscy przegrywali, ale pewnie zwyciężyli w Pampelunie

Real Madryt z piętnastym zwycięstwem w sezonie 2019/2020 Primera Division. Tym razem podopieczni Zinedine'a Zidane'a pokonali na wyjeździe Osasunę Pampeluna 4:1, chociaż przegrywali 0:1.

Tomasz Rosiński
piłkarze Realu Madryt Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Zespół z Madrytu przystępował do niedzielnej rywalizacji z chęcią rehabilitacji za czwartkową porażkę z Realem Sociedad w Pucharze Króla (3:4) i pragnął zwyciężyć, żeby utrzymać pozycję lidera mistrzostw Hiszpanii.

Od początku konfrontacji mocno do ataku ruszyli gospodarze, którzy co chwila gościli pod bramką Królewskich. Zawodnicy Osasuny dopięli swego w 14. minucie, kiedy to celnie po dośrodkowaniu Rubena Garcii z rzutu rożnego główkował Unai Garcia.

Królewscy długo grali zbyt wolno, a przez to przewidywalnie i nie potrafili zaskoczyć dobrze zorganizowanej defensywy drużyny z Pampeluny.

Goście dość niespodziewanie w 33. minucie doprowadzili do remisu. Wówczas Gareth Bale dość szczęśliwie dograł piłkę do Isco, zaś ten uderzył z powietrza i pokonał Sergio Herrerę Pirona.

Nie minęło 300 sekund, a było 2:1 dla lidera hiszpańskiej ekstraklasy. Po znakomicie rozegranym rzucie rożnym do siatki z bliskiej odległości trafił Sergio Ramos, któremu futbolówkę głową zgrał Casemiro. Więcej goli przed przerwą już nie padło.

Przez pewien czas po zmianie stron na murawie wiało nudą. 33-krotni mistrzowie Hiszpanii spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia i nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele.

Emocje w tym spotkaniu zabiła bramka Lucasa Vazqueza (zmienił Gareth'a Bale'a) w 84. minucie. Asystę w tej akcji zaliczył Karim Benzema.

Decydujący cios Real zadał już w doliczonym czasie gry, kiedy to piłkę do siatki po zagraniu od Fede Valverde posłał inny rezerwowy Luka Jović.