Eliminacja Euro 2020: Walia - Chorwacja. Remis w Cardiff, półfinalista Euro 2016 w trudnej sytuacji

Podział punktów w Cardiff. Walia odrobiła straty, zremisowała z Chorwacją 1:1, ale i tak ma trudną sytuację w walce o awans do turnieju finałowego ME 2020.

Szymon Mierzyński
Daniel James (z lewej) i Tin Jedvaj (z prawej) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Daniel James (z lewej) i Tin Jedvaj (z prawej)
Wicemistrzowie świata bardzo szybko, bo już w 9. minucie objęli prowadzenie. Piłkę do siatki precyzyjnym płaskim strzałem z 17 metrów skierował Nikola Vlasić, obijając jeszcze wewnętrzną część słupka. Wayne Hennessey był bez szans.

Wyrównanie padło w doliczonym czasie pierwszej połowy, a zadbał o nie największy gwiazdor Walijczyków - Gareth Bale. Mimo asysty dwóch rywali, skrzydłowy Realu Madryt świetnie wypracował sobie pozycję w polu karnym i pokonał Dominika Livakovicia uderzeniem z ostrego kąta.

->Eliminacje Euro 2020: Szymon Marciniak sędzią meczu Szwajcaria - Irlandia

Rezultat 1:1 oznacza, że Chorwaci mają 14 pkt. - o dwa więcej niż Węgrzy (ograli w niedzielę Azerbejdżan 1:0) i zachowują pozycję lidera grupy E.

Walia, która na Euro 2016 dotarła do półfinału, jest dopiero 4., gromadzi osiem "oczek" i znajduje się w trudnej sytuacji w batalii o bezpośredni awans.

->Eliminacje Euro 2020. Polska - Macedonia Północna: show zmienników. Frankowski i Milik wepchnęli nas na Euro!

Walia - Chorwacja 1:1 (1:1) 0:1 - Nikola Vlasić 9' 1:1 - Gareth Bale 45+3'