Koszykarska Liga Mistrzów. Legia Warszawa - Z-Mobile Prisztina. Skandaliczne zachowanie Dardana Berishy

Były reprezentant Polski pod koniec drugiej kwarty został wyrzucony z parkietu. Dardan Berisha zaatakował sędziego i go opluł.

Robert Czykiel
Dardan Berisha Newspix / Tomasz Browarczyk / Na zdjęciu: Dardan Berisha
Wielkie emocje w koszykarskiej Lidze Mistrzów zobaczyli kibice, którzy przyszli do hali Legii Warszawa. Stołeczny klub w rewanżowym meczu I rundy musiał rozegrać aż dwie dogrywki, by wyeliminować Z-Mobile Prisztinę. Skończyło się zwycięstwem 85:83.

Tokio 2020. Polacy powalczą o IO. PZKosz chce zorganizować turniej. To bardzo kosztowne >>

Do zwycięstwa przyczynił się Dardan Berisha, który jest zawodnikiem drużyny z Kosowa. Były reprezentant Polski od początku był najbardziej groźny. Pod koniec drugiej kwarty jednak nie wytrzymał emocji i dopuścił się skandalicznego zachowania.

30-latek po kilku faulach otrzymał faul techniczny. To go rozwścieczyło i ruszył z pretensjami do sędziego. Berisha stracił nad sobą kontrolę i opluł sędziego, za co został wyrzucony z parkietu.

Sprzedawał koszulki na ulicy z bagażnika swojego auta. Teraz trzęsie NBA >>

Z-Mobile Prisztina w taki sposób straciła czołowego koszykarza, co ostatecznie skutkowało odpadnięciem z Ligi Mistrzów. W drugiej rundzie Legia zmierzy się z rosyjskim Niżnym Nowogród.