Premier League: AFC Bournemouth lepsze od Evertonu

AFC Bournemouth oddala się od strefy spadkowej. "Wiśnie" pokonały u siebie Everton 3:1 i wyprzedziły niedzielnego przeciwnika.

Szymon Mierzyński
piłkarze Bournemouth Getty Images / Alex Broadway / Na zdjęciu: piłkarze Bournemouth
Podopieczni Eddiego Howe'a zaczęli strzelanie w 23. minucie, gdy w zamieszaniu po rzucie rożnym głową do siatki trafił Callum Wilson. Na tego gola "The Toffees" potrafili jeszcze odpowiedzieć i tuż przed przerwą - również głową - wyrównał Dominic Calvert-Lewin.

Po przerwie jednak skuteczna była tylko drużyna Bournemouth. Prowadzenie odzyskała w 67. minucie, gdy z rzutu wolnego z narożnika boiska Jordana Pickforda pokonał Ryan Fraser. Pięć minut później zaś sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Wilson, kompletując dublet i rozstrzygając o losach rywalizacji.

->Premier League. Tammy Abraham zawstydził poprzednich napastników Chelsea. Niesamowita statystyka

Artur Boruc spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych "Wiśni".

AFC Bournemouth ma teraz siedem punktów - tyle samo co Everton, lecz wyprzedza go dzięki lepszej różnicy bramek.

->Szymon Mierzyński: Lech Poznań znów popadł w przeciętność (komentarz)

AFC Bournemouth - Everton 3:1 (1:1) 1:0 - Callum Wilson 23' 1:1 - Dominic Calvert-Lewin 44' 2:1 - Ryan Fraser 67' 3:1 - Callum Wilson 72'

Która drużyna zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli?