Eliminacje Euro 2020: Azerbejdżan - Chorwacja. Sensacja! Wicemistrz świata stracił punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Srdjan Stevanovic - UEFA / Na zdjęciu: Luka Modrić
Getty Images / Srdjan Stevanovic - UEFA / Na zdjęciu: Luka Modrić

Wielka klapa reprezentacji Chorwacji! Drużyna Zlatko Dalicia spisała się fatalnie i w wyjadowym spotkaniu z Azerbejdżanem wywalczyła zaledwie remis 1:1.

Początek nie wskazywał na sensację, bo wicemistrzowie świata już w 11. minucie objęli prowadzenie. Bahlul Mustafazade sfaulował w polu karnym Ivana Perisicia, a z "wapna" do siatki pewnie trafił Luka Modrić.

Później Chorwaci zmarnowali kilka dobrych okazji na podwyższenie prowadzenia. Emil Bałajew kapitalnie obronił strzały Ante Rebicia i Nikoli Vlasicia.

->Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria. Robert Lewandowski. Perfekcyjny karny (wideo)

W drugiej połowie śmielej zaatakowali gospodarze i w 71. minucie trybuny oszalały z radości. Świetną indywidualną akcję przeprowadził Tamkin Chalilzade, który minął kilku rywali i pokonał Dominika Livakovicia z kilku metrów.

Faworyt nie zdołał już odpowiedzieć i ogromna niespodzianka stała się faktem. Azerowie wywalczyli pierwszy punkt w eliminacjach, zaś Chorwaci wciąż są liderem grupy E, lecz mogą stracić 1. miejsce, jeśli Węgrzy wygrają ze Słowacją.

->Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria: pechowy 9 września

Azerbejdżan - Chorwacja 1:1 (0:1) 0:1 - Luka Modrić (k.) 11' 1:1 - Tamkin Chalilzade 71'