El. Euro: Haaland z golem. Ale co później zrobili Szkoci?

Trwają eliminacyjne mecze do mistrzostw Europy w 2024 roku. Ciekawe rzeczy działy się w Oslo. Norwegia prowadziła ze Szkocją 1:0, ale w końcówce goście zdobyli dwa gole i wygrali.

Michał Piegza
Erling Haaland PAP/EPA / Fredrik Varfjell / Na zdjęciu: Erling Haaland
W grze o Euro 2024 nie do zatrzymania są Szkoci. W meczu z wyjazdowym z Norwegią, która we wcześniejszych dwóch grach zdobyła punkt, to gospodarze po godzinie gry objęli prowadzenie. Rzut karny wykorzystał Erling Haaland.

Wydawało się, że Norwegowie będą w stanie dowieźć prowadzenie do końca. W 87. minucie Szkoci wyrównali, po trafieniu Lyndona Dykesa. Podział punktów nie satysfakcjonował gości, którzy dwie minuty później zdobyli drugą bramkę. Jej autorem był Kenny McLean.

Pokaż całą tabelę

Azerbejdżan i Estonia w grupie F o awans raczej walczyć nie będą. W bezpośrednim starciu padł remis. Prowadzenie objęli gości po bramce zawodnika Piasta Gliwice Rauno Sappinena. Azerowie wyrównali w 62. minucie, a gola zdobył były gracz Wisły Płock Anton Krywociuk.

5 Estonia 8 0 1 7 2:22 1

Nie padły gole w starciu Czarnogórców z Węgrami. Dla gospodarzy był to drugi mecz z rzędu bez wygranej. Jak na razie w eliminacjach zwyciężyli tylko raz. Z kolei Węgrzy, którzy rozgrywali drugie spotkanie w kwalifikacjach, stracili pierwszej punkty.