El. ME 2020: sześć goli w Erewaniu. Armenia pokonała Bośnię i Hercegowinę

W eliminacyjnym meczu do Euro 2020 Armenia w Erewaniu 4:2 pokonała Bośnię i Hercegowinę. Dzięki trzem punktom Ormianie wyprzedzili rywali w tabeli grupy J.

Michał Piegza
piłkarze reprezentacji Armenii PAP/EPA / ZURAB KURTSIKIDZE / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Armenii
Kolejne punkty w eliminacjach do mistrzostw Europy straciła Bośnia i Hercegowina. Piłkarze z południa kontynentu przegrali w Erewaniu z Armenią 4:2.

Już w 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Henricha Mchitarjana. Po dziesięciu minutach wyrównał Edin Dzeko.

Sporo emocji przeżyli kibice w ostatnich dwóch kwadrans. W 66. minucie do siatki Bośni i Hercegowiny ponownie trafił Mchitarjan. Odpowiedź gości była niemal natychmiastowa. Do remisu doprowadził Amer Gojak. Ostatnie słowo należało jednak do Ormian. Na trzynaście minut przed końcem meczu gola dla gospodarzy zdobył Hovhannes Hambartsumjan. W doliczonym czasie piłka po raz czwarty wpadła do siatki gości. Samobójczą bramkę strzelił Stipe Loncar.

Dzięki trzem punktom Armenia w tabeli grupy J wyprzedziła Bośnię i Hercegowinę i zajmuje 3. miejsce. Do Finów Ormianie tracą 3 punkty, ale zespół z północy Europy czeka jeszcze w 6. kolejce mecz. Finlandia zagra z liderem grupy Włochami.

Armenia - Bośnia i Hercegowina 4:2 (1:1)
1:0 - Mchitarjan 3'
1:1 - Dzeko 13'
2:1 - Mchitarjan 66'
2:2 - Gojak 70'
3:2 - Hambartsumjan 77'
4:2 - Loncar (sam.) 90+5'