Ligue 1: Marcin Bułka zadebiutował w Paris Saint-Germain! Triumf mistrza Francji i czyste konto Polaka

Blisko 20-letni Marcin Bułka zadebiutował w Paris Saint-Germain, a jego zespół w 4. kolejce Ligue 1 pokonał na wyjeździe Metz FC 2:0. Polski bramkarz nie puścił w tym meczu żadnego gola.

Tomasz Rosiński
Marcin Bułka Getty Images / Aurelien Meunier - PSG / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Paryżanie przystępowali do piątkowej rywalizacji po efektownej, niedzielnej wygranej z ekipą Toulouse FC (4:0) i byli zdecydowanymi faworytami starcia z beniaminkiem rozgrywek, FC Metz. W bramce gości dość niepodziewanie pojawił się Bułka, natomiast na ławce rezerwowych zasiadł Alphonse Areola.

Od początku potyczki zgodnie z przewidywaniami ton boiskowym wydarzeniom nadawali podopieczni Thomasa Tuchela, mimo iż występowali między innymi bez kontuzjowanych Edinsona Cavaniego, Neymara i Kyliana Mbappe'a Lottina.

Przyjezdnym wystarczyło jedenaście minut, aby wyjść na prowadzenie. W "szesnastce" gospodarzy Mamadou Fofana sfaulował Juana Bernata i sędzia wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Angel Di Maria i pewnym strzałem umieścił ją w siatce.

Po strzeleniu gola piłkarze z Paryża nie forsowali tempa i cierpliwie czekali na swoją kolejną okazję do zdobycia bramki, a ta nadarzyła się w 43. minucie spotkania. Wówczas dokładnie z rzutu wolnego dośrodkował Marco Verratti, zaś celnie główkował Eric-Maxim Choupo-Moting. Przed przerwą wynik zawodów już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron na boisku wiało nudą. Paryscy zawodnicy skupiali się przede wszystkim na bronieniu dostępu przed własną bramką i nie szukali na siłę kolejnych trafień.

Bułka w końcówce spotkania obronił celny strzał Marvina Gakpy, odbijając piłkę na rzut rożny. Po chwili Polak pewnie złapał futbolówkę dośrodkowaną z kornera. Ostatecznie konfrontacja zakończyła się pewną wygraną Paris Saint-Germain, które obecnie ma na swoim koncie 9 punktów.