Copa America: Argentyna wymęczyła awans do ćwierćfinału

Reprezentacja Argentyny uniknęła kompromitacji i zakwalifikowała się do ćwierćfinału Copa America. Wszystko dzięki wygranej 2:0 z Katarem.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Argentyny PAP/EPA / Jose Mendez / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Argentyny
"Albicelestes" mieli nóż na gardle. By awansować do fazy pucharowej, koniecznie musieli sięgnąć po pełną pulę. Dlatego też od początku przypuścili szturm i już w 4. minucie skruszyli katarską obronę. Właściwie skruszyła się ona sama, gdyż po fatalnym wyprowadzeniu piłki do siatki trafił z 15 metrów Lautaro Martinez.

Argentyna miała w garści prowadzenie, a potem spuściła z tonu. Mistrz Azji mógł to wykorzystać i nawet wyrównać. Najbliżej szczęścia był w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy z rzutu wolnego w słupek trafił Bassam Hisham.

->Mario Kempes: Lionel Messi powinien odpocząć od reprezentacji

Po zmianie stron podopieczni Lionela Scaloniego wciąż nie zachwycali, udało im się jednak uniknąć nerwów i w 82. minucie rozstrzygnęli losy spotkania. Pierwszą bramkę w tegorocznym Copa America zdobył Sergio Aguero, który wpadł dynamicznie w pole karne i pokonał Saaba Al Sheeba strzałem w długi róg.

Argentyńczycy zwyciężyli ostatecznie 2:0 i zajęli 2. miejsce w grupie B, co oznacza, że w ćwierćfinale ich przeciwnikiem będzie Wenezuela.

W drugim niedzielnym meczu Kolumbia znów zainkasowała pełną pulę, tym razem pokonując 1:0 Paragwaj. Drużyna Carlosa Queiroza wygrała grupę B i fazę pucharową rozpocznie od starcia ze zwycięzcą grupy C. To będzie Chile (obecny lider) lub Urugwaj.

->Copa America: 41 strzałów i remis Urugwaju z Japonią

Katar - Argentyna 0:2 (0:1)
0:1 - Lautaro Martinez 4'
0:2 - Sergio Aguero 82'

Katar: Saab Al Sheeb - Pedro Correia (85' Hamid Ismaeil), Bassam Hisham, Boualem Khoukhi, Salem Al Hajri (77' Abdullah Abdulsalam), Tarek Salman, Hassan Al Heidos, Karim Boudiaf, Abdulaziz Hatem, Almoez Ali, Akram Afif.

Argentyna: Franco Armani - Renzo Saravia, Juan Foyth (85' German Pezzella), Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico, Rodrigo De Paul, Leandro Paredes, Giovani Lo Celso (55' Marcos Acuna), Lionel Messi, Lautaro Martinez (76' Paulo Dybala), Sergio Aguero.

Żółte kartki: Almoez Ali, Karim Boudiaf, Abdullah Abdulsalam (Katar) oraz Giovani Lo Celso, Juan Foyth (Argentyna).

Sędzia: Julio Bascunan (Chile).