Copa America 2019: efektowne zwycięstwo Brazylii nad Peru

W swoim trzecim meczu w grupie A na Copa America 2019 efektowne zwycięstwo odniosła Brazylia. Canarinhos wygrali z Peru 5:0 i okazali się najlepsi w swojej grupie. 2. miejsce zajęła Wenezuela po zwycięstwie 3:1 nad Boliwią.

Michał Piegza
piłkarze reprezentacji Brazylii PAP/EPA / Fernando Bizerra / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Brazylii
Brazylia po słabszym, bezbramkowo zremisowanym meczu w 2. kolejce z Wenezuelą ponownie zaimponowała. Stawką w potyczce z Peru było 1. miejsce w tabeli.

Od początku dominacja Canarinhos nie podlegała dyskusji. Brazylia już w 13. minucie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rogu doszło do małego zamieszania tuż przed linią bramkową. Najwięcej sprytu zachował Casemiro, który strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce.

Sześć minut później padł drugi gol dla Canarinhos. Pedro Gallese tak wybijał piłkę, że trafił w Roberto Firmino. Futbolówka przelobowała bramkarza i trafiła w słupek. Brazylijczyk przejął ją i w sytuacji sam na sam pewnie trafił do bramki.

To nie był koniec kanonady faworytów meczu. Gallese po raz kolejny nie popisał się w 32. minucie. Sprzed pola karnego uderzył Everton Soares. Strzał w kierunku bliższego słupka golkiper przepuścił. Po tym ciosie jego koledzy nie byli się w stanie podnieść. Peruwiańczycy na boisku niemal nie istnieli i na przerwę schodzili zasłużenie wysoko przegrywając.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Wciąż dominowali Brazylijczycy. W 54. minucie gracze Canarinhos wyprowadzili kontrę. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Dani Alves i mocnym strzałem pokonał Gallese.

Prowadząc czterema golami wybrańcy Tite zaczęli oszczędzać siły przed kolejnymi meczami w Copa America. Wynik gry w doliczonym czasie na 5:0 ustalił wprowadzony w 2. połowie Willian. Chwilę później Canarinhos wykonywali rzut karny. Strzał Jesusa zdołał obronić Gallese.

W drugim spotkaniu grupy A Wenezuela 3:1 pokonała Boliwię i zajęła 2. miejsce w grupie.

Peru - Brazylia 0:5 (0:3)
0:1 - Casemiro 13'
0:2 - Firmino 19'
0:3 - Everton 32'
0:4 - Alves 54'
0:5 - Willian 90+1'

W 93. minucie Jesus nie wykorzystał rzutu karnego (Gallese obronił).

Peru: Pedro Gallese - Luis Advincula, Miguel Araujo, Luis Abram, Miguel Trauco - Renato Tapia - Andy Polo, Christian Cueva (67' Josepmir Ballon), Yoshimar Yotun (46' Edison Flores), Jefferson Farfan - Paolo Guerrero (55' Christopher Gonzalez).

Brazylia: Alisson - Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Filipe Luis (58' Alex Sandro) - Arthur Melo, Casemiro (70' Allan) - Gabriel Jesus, Philippe Coutinho (77' Willian), Everton Soares - Roberto Firmino.

Żółte kartki: Yotun, Advincula (Peru) oraz Casemiro, Silva (Brazylia).

Sędzia: Fernando Rapallini (Argentyna).

Boliwia - Wenezuela 1:3 (0:1) 0:1 - Machis 2' 0:2 - Machis 52' 1:2 - Justiniano 82' 1:3 - Martinez 87'