Bundesliga. Dramat Larsa Stindla. Niemiec złamał kość piszczelową

Spotkanie w Hanowerze zakończyło się dla Larsa Stindla już po 31 sekundach. Piłkarz Borussii Moenchengladbach doznał złamania kości piszczelowej i czeka go półroczna przerwa.

Michał Fabian
Lars Stindl (Borussia Moenchengladbach) po kontuzji w meczu z Hannover 96 Getty Images / Christian Verheyen/Borussia Moenchengladbach / Na zdjęciu: Lars Stindl (Borussia Moenchengladbach) po kontuzji w meczu z Hannover 96
Borussia Moenchengladbach wygrała sobotni mecz wyjazdowy z Hannover 96 (1:0), ale radość ze zdobycia trzech punktów zmąciła wiadomość o kontuzji Larsa Stindla. Kapitan gości już w pierwszej minucie zwijał się z bólu po starciu z Matthiasem Ostrzolkiem.

Na powtórkach było widać, jak prawa noga Stindla nienaturalnie się wygięła podczas zderzenia z kończyną rywala. - Od razu pokazywał, że stało się coś złego. Miał łzy w oczach - relacjonował Matthias Ginter, kolega Stindla z drużyny.

Niestety czarny scenariusz się potwierdził. 30-letni piłkarz Borussii M'gladbach doznał złamania kości piszczelowej.

Jeszcze w sobotni wieczór Stindl przeszedł operację w szpitalu w Hanowerze. Według informacji "Bilda" będzie pauzować przez pół roku.

Lars Stindl (11-krotny reprezentant Niemiec) może mówić o ogromnym pechu. Pod koniec ubiegłego sezonu kontuzja (zerwanie więzozrostu) wykluczyła go z udziału w mistrzostwach świata w Rosji. Do gry wrócił we wrześniu 2018 r.

Borussia Moenchengladbach po wygranej w Hanowerze zajmuje 5. miejsce w Bundeslidze, z jednym punktem straty do czwartego Eintrachtu Frankfurt (ale zespół ten w niedzielny wieczór zmierzy się z Augsburgiem).