Liga Mistrzów 2019. Ajax - Juventus. Jubileusz Cristiano Ronaldo. 12 lat temu strzelił pierwszą bramkę w LM

Równo 12 lat temu Cristiano Ronaldo strzelił swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów. Od tego czasu Portugalczyk zdobył 124 bramki i w środowym starciu w Amsterdamie ma szansę na uczczenie rocznicy kolejnym golem.

Łukasz Witczyk
Cristiano Ronaldo Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
10 kwietnia 2007 roku Cristiano Ronaldo rozpoczął strzelanie w Lidze Mistrzów. Portugalczyk zdobył wtedy dwie bramki dla Manchesteru United w wygranym 7:1 rewanżowym ćwierćfinałowym meczu LM z AS Roma. W sezonie 2006/2007 jeszcze tylko raz pokonał bramkarza rywali. W kolejnych latach był już znacznie skuteczniejszy.

Pierwsza bramka Cristiano Ronaldo w Lidze Mistrzów:

Obecnie Ronaldo ma w swoim dorobku 160 meczów w Lidze Mistrzów, w których 124-krotnie cieszył się z bramek. Do tego zaliczył 44 asysty, 18 żółtych kartek i jedną czerwoną. Na boisku przebywał przez 13 873 minuty, co daje gola średnio co 112 minut. Pod względem skuteczności Portugalczyk jest najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów.

Na dorobek "CR7" składają się cztery bramki (w siedmiu meczach) strzelone dla Juventusu Turyn, 15 zdobytych w 52 meczach dla Manchesteru United oraz aż 105 goli (w 101 spotkaniach), które Portugalczyk zdobył broniąc barw Realu Madryt.

Najskuteczniejszy Ronaldo był w sezonie 2013/2014, kiedy to strzelił 17 goli. O jedną bramkę mniej zdobył w sezonie 2015/2016, a przed rokiem na swoim koncie zapisał 15 trafień.

Okazję do podwyższenia swojego dorobku będzie miał już w środę, kiedy to Juventus na wyjeździe zmierzy się z Ajaxem Amsterdam. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00. Rewanż rozegrany zostanie 16 kwietnia w Turynie.

Liga Mistrzów 2019: Tottenham - Manchester City. "Koguty" straciły Harry'ego Kane'a, ale są bliżej awansu!

Czy Cristiano Ronaldo zdobędzie gola w meczu z Ajaxem Amsterdam?