Adam Nawałka zaskoczył składem Lecha Poznań, ale nie pożałował

Styl nie porwał, ale wygrywając z Arką Gdynia (1:0), Lech sięgnął po pełną pulę po raz drugi z rzędu. Adam Nawałka zaskoczył nieco składem.

Szymon Mierzyński
Adam Nawałka Newspix / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: Adam Nawałka
Od 1. minuty - i to nietypowo, bo w drugiej linii - wystąpił Vernon De Marco, zaś na boku obrony miejsce Wołodymyra Kostewycza zajął Piotr Tomasik.

Argentyńczyk podkreślił, że postawa w tyłach była kluczowa. - Bardzo pracowaliśmy w defensywie. Co do gry z przodu, to byliśmy efektywniejsi niż przeciwnik. Możemy sobie pogratulować, bo czasem gra się solidnie, a korzystnego wyniku nie ma. My swoją pracę wykonaliśmy dobrze.

De Marco grywał dotąd głównie na boku lub środku obrony. W starciu z Arką wystąpił natomiast w linii pomocy. - Było trochę ciężko, bo nie jestem przyzwyczajony do tej pozycji. Poradziliśmy sobie jednak razem wraz z Maciejem Gajosem - dodał.

->Więcej o Lechu Poznań

Po raz pierwszy tej wiosny szansę występu otrzymał Piotr Tomasik i z wykonanego zadania może być zadowolony. - Styl nie był najlepszy. Arka mocno nam się przeciwstawiła i szło nam dość trudno, jednak to my mamy trzy punkty, a o okolicznościach za tydzień nikt już nie będzie pamiętał. Teraz skupiamy się na następnym meczu z Miedzią Legnica, a zapewne będzie on tak samo ciężki - stwierdził 31-latek.

Wygrana z ekipą z Gdyni była niepewna do samego końca. - Przy 1:0 wszystko się mogło zdarzyć. Wystarczyłby jeden stały fragment, jakaś bramka z przypadku i byłoby niezbyt fajnie. Nie ma co jednak tego roztrząsać - zaznaczył.

Występ Tomasika od 1. minuty był zaskakujący, bo po spotkaniu z Legią Warszawa (2:0) nie spodziewano się raczej zmian w defensywie Kolejorza. - Ja zaskoczony nie byłem. Czekałem cierpliwie, mimo że poprzedni trenerzy na mnie nie stawiali. Przychodząc tutaj wiedziałem, że mogę Lechowi dużo dać. Potrzebuję jedynie rytmu meczowego - zakończył.

->Więcej o Lotto Ekstraklasie

Czy Vernon De Marco powinien grać w środku pola także w następnych meczach Lecha?